Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Spoguļu misticisms

Jau senatnē spoguli tikusī uzskatīti par ko tādu, kas atrodas uz robežas ar Citpasauli.

Šādu spoguļa īpašibu meistarīgi aprakstījs Luīss kerols savā darbā "Alise Aizspogulijā." Alise ierāpjas spoguļa atstarotajā pasaulē, vienlaikus runājot ar savu kaķi: "Spēlēsimies it kā mēs varētu turpu nokļūt!" 

Mistiķi uzskata, ka spoguļi savos dziļumos spēj ģenerēt astrālos tēlus. Pie tam tie ir veidoti no sudraba un stikla - tā saucamajiem "Mēness materiāliem." Mistiķi spoguļus izmanto zīlēšanai un kā astrālos portālus: "Spogulīt, spogulīt, pasaki man..." Lai gan fiziskā nozīmēastrālā migla spoguļa virsmu nekā nemīkstinās, tomēr astrālajam ķermenim tā būs "mīksta." 

Nereti novērots, ka astrālās ainas atspīd no kreizās uz labo pusi, tāpat kā tas notiek spoguļa atspīdumā.

Melnie spoguļi. Maģijā izmanto melnos spoguļus. Senatnē tādus gatavoja no obsidiāna vai no hahāta (oglei līdzīgs materiāls). Mazs melns obsidiāna spogulītis bija Džonam Dī - uzskatīja, ka tas agrāk piederējis actekiem. Iespējams E.Kellijs un Dž.Dī to iesākumā lietojuši kādiem mērķiem, tomēr tie deva priekšroku skraingam. Melnajiem spoguļiem maģijā gan ir nelaba reputācija - tos izmantojot nekromantijai.
Tāda melnās krāsas interpretācija gan ir stiprs vienkāršojums. Īstenībāmelnā krāsa ir nevis ļaunuma krāsa, bet gan nolieguma krāsa. Tādēļ melnie spoguļi labi izmantojami astrālajiem ceļojumiem, ja ir vēlme nonākt tieši astrāla zemākajos līmeņos.

Ūdens virsma kā spogulis. Ūdens spogulī var veikt ar astrālu saistītas darbības,tādēļ antīkajā pasaulē bija slaveni svētie avoti. Astrālāsvīzijas bieži iestājās, ja cilvēks skatījās ūdens traukā, bieži gatavotā no sudraba. Nostradams tādiem mērķiem lietoja ūdes trauku,apmaisāmu ar zizli. Tieši kā - tas gan nav zināms.