Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Azutanas apmetne

Azutan.
Liela Vara laikmeta apmetne Spānijā.

Atrašanās vieta. Spānijas vidienē, Tolēdas provinces Kastīlijas-Lamančas komūnā, Azutanas administratīvajā teritorijā.

Atrašana un izpēte. Tībingenes universitātes arheologi sadarbībā ar Kultūras resursu centru, atklājuši iepriekš nezināmu, lielu Vara laikmeta apmetni. Strādājot kopā ar kolēģiem no Alkalas de Enaresas (Alcala de Henares) universitātes, arheologi atrada lauskas un akmens darbarīkus apmēram 90 hektāru lielā platībā.
Senlietu tipoloģiskā analizē atradumus datē ar Vara laikmetu jeb halkolītu (literatūrā arī - eneolīts) - pārejas posmu no neolīta uz bronzas laikmetu, kas Spānijā notika pirms 4000 līdz 5000 gadiem.
Jaunāko atradumu apjoms un koncentrācija liecina par ilgstošu reģiona apdzīvotību. Zinātnieki, Tībingenes arheologa Martina Barlheima (Martin Barlheim) vadībā, lai noteiktu apmetnes struktūru un izmērus izmantoja aerofotografēšānā iegūtos datus, tos papildinot ar ģeoradaru mērījumiem.
Atradumi Azutanas apmetnē, kā teikts Tībingenes universitātes paziņojumā, liecina, ka tur notikusi intensīva vara ieguve un apstrāde. Līdz šim valdīja priekšstats, ka šādas aktivitātes vara laikmetā bijušas raksturīgas tikai Ibērijas pussalas auglīgās dienvidu piekrastes teritorijās.
Azutanas apkārtnē uzietie senie dzirnakmeņi un zvejas tīklu atsvari vēsta par zemkopību un zvejniecību kā atsevišķām saimniecības nozarēm, kas galu galā sekmēja tirdzniecības attīstību.

Aplūkojamie objekti.
      Azutanas dolmenis.

Raksti.
Uzietas liecības par lielu vara laikmeta apmetni centrālajā Spānijā.

Saites.
Vara laikmets.
Tolēdas province.