Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Alus

Populārākais alkoholiskais dzēriens un arī 3.populārākais dzēriens pēc ūdens un tējas. Mūsdienās ik gadu tiek pārdoti vismaz 133 miljardi litru fasētā alus (ūdens - 173 miljardi litru).

Vēsture. Alus gatavošanas pirmsākumi konstatēti 9000 vai pat 9500 gadu atpakaļ, tikko cilvēki iemācījās kultivēt graudaugus.
Babilonijas ķēniņa Hamurapa stēla (~1750.g.pmē.), kas ir viens no vecākajiem rakstu avotiem, satur vairākus likuma pantus, kas nosaka alus gatavošanu un lietošanu.
Senie ēģiptieši alu pazina jau sen un gatavoja daudz. Tas bija raudzēts dzēriens no miežiem un ar garšvielām. Alus kopā ar miežu plāceņiem un pienu bija viens no galvenajiem viņu ēdieniem. 
Eiropā ar alum līdzīgu dzērienu sāka apreibināties ap 3000.g.pmē. Par alus brūvēšanas izgudrotāju tiek uzskatīts leģendārs karalis Gambrinuss. Viduslaikos, iespejams, alus izglāba civilizāciju, jo to brūvējot izmantoja novārītu ūdeni, kas līdzēja izvairīties no plašām epidēmijām viduslaiku saspiestajās un netīrajās pilsētās.
Tomēr alus mūsdienu izpratnē dzimis 1516.gadā, kas Bavārijas hercogs Viljams IV ar likumu noteica, ka par alu drīkst saukt tikai tādu dzērienu, kas gatavots no tīra ūdens, apiņiem un miežu iesala.
Alu pirmo reizi skārda bundžās sāka pildīt amerikāņu alusdarītava Krueger Brewing Company 1935.gada 24.janvārī.
Alu dzerot tapušas izlemtas daudz un dažādas lietas. Nevienam nav noslēpums, ka Hitlera izlolotais nacistu režīms savus pirmsākumus ņēmis Minhenes alus krogos, un slavens ir viņa "Alus pučs."
Tāpat pēc kaislīga strīda pie aluskausa 1951.gadā alusdarītavas direktors Hugs Bīvers izlēmis izdot dažādu nozaru sasniegumu apkopojumu - tagad zināmo "Ginesa rekordu grāmatu."

Sastāvs. Alus bagāts ar mikroelementiem, tostarp ar magniju, selēnu, kāliju, fosforu, biotīnu, hromu un B vitamīnu, tādēļ diētas speciālisti to mēdz de'vēt par "šķidro maizi." Tādejādi alus ir barojošs.

Latvijā. Senās latvietes bija pamanījušas, ka alus ir efektīvs un veselīgs matu ieveidošanas līdzeklis. Tikām vīri alum pievienoja ko ņiprāku - driģenes, vaivariņus un purvu mirti, kamdēļ vairākkārt pastiprinājās noreibums.
Vidējais alus patēriņš Latvijā sasniedz 67 l gadā (dsalīdzinājumam: alus "lielvalstī" Čehijā - ap 150 l, Vācija - 107, Igaunijā un Lietuvā - 90). 

Mīti. Vīriešiem alus vairojot potenci, sievietēm veidojot skaistas krūtis, samazinot vēža un infarkta risku, palēnina novecošanu. Pierādījuma gan tam nav. 

Aplūkojamie objekti.
Hofbra:uhaus. Lielākais alus krogs pasaulē, kas atrodas Minhenē.

Saites.
Lauksaimniecība.