Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Argentīna

Valsts Dienvidamerikā.

Nosaukums no latīņu vārda argentum - "sudrabs."
Galvaspilsēta - Buenosairesa.

Vēsture. Nesen Argentīnā uziets viens 9000 gadus vecs roku nospiedums.
1812.gada 27.februārī Argentīnas Neatkarības kara laikā Manuels Belgrano Rosario pilsētā pirmo reizi pacēla zilibaltzilu karogu, kas vēlāk kļuva par Argentīnas valsts karogu.
Huana Perona prezidentūra (1946.-1955.g.). 1943.gadā valsts apvērsuma rezultātā ar vācu nacistu palīdzību pie varas nāca Huans Perons. 1946.gadā viņš kļuva par prezidentu ar vēlēšanu palīdzību. Pēc nacistu sakāves Vācijā uz Argentīnu devās tūkstošiem nacistu.
1979.-1982.gados militārās hunta.
1981.-1982.gados Argentīnas prezidents - Leonardo Fortunato Galtjēri.
Folklendu karš 1982.gada aprīlī.
Kirņeru ģimene pie varas kopumā bijusi 12 gadus. Nacionalizēja ārvalstu uzņēmumus un drukāja naudu sociālajām programmām.

Apskatāmie objekti.
Buenosairesa. 

Igvasas ūdenskritums. Uz robežas ar Brazīliju. Pēc izejamā ūdens daudzuma lielākais pasaulē.

Akonkagva. Netālu no Čīles robežas. Augstākā virsotne Dienvidamerikā un visā Dienvidu puslodē. Skarbi Andu vēji un mainīgi laika apstākļi.

Ezeru apgabals. Satriecoši skaists.

Jezuītu misijas. Tās šeit darbojās XVII un XVIII gs. Tie bija utopiski projekti un nozīmīgs Dienvidamerikas vēstures posms, kad tūkstošiem cilvēku pārcēlās uz dzīvi pilnīgi neskartos dabas apvidos, lai sludinātu kristīgo ticību. Viņi džungļu vidū uzcēla milzīgus klosterus. Šodien no dažām misijām atlikušas vairs tikai drupas, bet citas funkcionē. Nozīmīgākā no Argentīnas jezuītu misijām - San Ignacio, kas kļuvusi par patvērumu daudziem indiāņiem.

Wanda Mine. Dārgakmeņu un minerālu raktuves.

Patagonija. 

Nacistu bunkurs. Atrodas Misonesas provinces rieteņos grūti caurejamā rajonā pavisam tuvu Paragvajas robežai - līdz tai var tikt 10 minūtēs. Komplekss sastāv no 3 būvēm: dzīvojamās telpas, noliktavas un novērošanas punkta. Katram bunkuram ir sienas 3 m biezumā. Domājams, nacisti sākuši kompleksa izbūvi II Pasaules kara vidū, kad nacistu sakāve karā nelikās vairs tik nereāla. Tomēr bunkuri tā arī nekad nav tikuši izmantoti, jo Argentīnā nacisti varēja dzīvot legāli - oficiāli tā pieņēma 180 vācu nacistus.
Atradumi - 16 vācu monētas laikā no 1938.-1941.gadam, vācu porcelāns - datēts ar to pašu laiku.

Iberas mitrājs. Ibera - "spožais ūdens" (gvarānu val.).Otrs lielākais aiz Brazīlijas Pantanalas un aizņem apmēram 15-20 000 kvkm. 13 000 no tiem ir aizsargājama teritorija un ir plāns to pārveidot par Valsts dabas parku. Tas ir viens no svarīgākajiem saldūdens rezervuāriem Dienvidamerikā.

Jezuītu misijas. 5 no tām (San Ignacio Mini,Santa Ana un vēl 4) atrodas Misjonesas provincē (???) un ir UNESCO sarakstā. San Ignacia Mini ir labi iekārtots tūrisma objekts ar lieliem ieejas vārtiem un žogiem. Iespaidīga arhitektūra un mazās gvarānu istabiņas.

X-failu ciems. Te novērotas dzīvnieku sakropļošanas

Ušuvaja.
Argentīnas Ugunszeme.
Malvīnu salas.
Salantīnas ezera AZ.
Iespējama gravitācijas anomālija.

Tradīcijas.
Gaučo. Dienvidamerikas kovboji. Beretē, svītrainās biksēs, jāj basām kājām.
Amerikas atklāšanas diena. 2010.gada 3.novembrī Argentīnas toreizējā prezidente Kristīne Elizabete de Kiršnere (Cristina Fernández de Kirchner) atbalstīja šīs dienas pārsaukšanu par Cieņas dienu kultūras daudzveidībai (Día del Respeto a la Diversidad Cultural).

Virtuve.
Argentīnas vīni.
Malbec. Šo vīnogu dzimtene ir Francija - Kahoras reģions. taču uz kahoras vīniem var būt rakstīts nevis Malbec, bet gan Auxerrois vai Cot'Noir. malbec pašlaik Argentīnā ir visvairāk audzētā tumšo vīnogu šķirne. Parasti to audzē mendozas reģionā, retāk Sanhuanā vai Patagonijā. Argentīnas malbekā dominēžāvētas plūmes, zilenes, lācenes, dūmakainums un miecvielas. To ieteicams baudīt pie jēra vai liellopu gaļas.