Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Argentīna

Valsts Dienvidamerikā.

Galvaspilsēta - Buenosairesa.

Vēsture. 1812.gada 27.februārī Argentīnas Neatkarības kara laikā Manuels Belgrano Rosario pilsētā pirmo reizi pacēla zilibaltzilu karogu, kas vēlāk kļuva par Argentīnas valsts karogu.
1979.-1982.gados militārās hunta.
1981.-1982.gados Argentīnas prezidents - Leonardo Fortunato Galtjēri.
Folklendu karš 1982.gada aprīlī.
Kirņeru ģimene pie varas kopumā bijusi 12 gadus. nacionalizēja ārvalstu uzņēmumus un drukāja naudu sociālajām programmām.

Apskatāmie objekti.
Buenosairesa. 

Igvasas ūdenskritums. Uz robežas ar Brazīliju. Pēc izejamā ūdens daudzuma lielākais pasaulē.

Akonkagva. Netālu no Čīles robežas. Augstākā virsotne Dienvidamerikā un visā Dienvidu puslodē. Skarbi Andu vēji un mainīgi laika apstākļi.
Ezeru apgabals. Satriecoši skaists.

Jezuītu misijas. Tās šeit darbojās XVII un XVIII gs. Tie bija utopiski projekti un nozīmīgs Dienvidamerikas vēstures posms, kad tūkstošiem cilvēku pārcēlās uz dzīvi pilnīgi neskartos dabas apvidos, lai sludinātu kristīgo ticību. Viņi džungļu vidū uzcēla milzīgus klosterus. Šodien no dažām misijām atlikušas vairs tikai drupas, bet citas funkcionē. Nozīmīgākā no Argentīnas jezuītu misijām - San Ignacio, kas kļuvusi par patvērumu daudziem indiāņiem.

Wanda Mine. Dārgakmeņu un minerālu raktuves.

Kalafata. (El Calafate) Pilsētiņa slavena ar savu vienu no pasaulē lielāko ledāju – Perito Moreno. Pilsētiņa pakārtojusies un attīstījusies galvenokārt pateicoties šim tūrisma objektam. Milzīgais ledus lauks ap 250 kvkm platībā veidojies miljoniem gadu garumā vienā no Andu kalnu ieplakām. Pats Perito Moreno ledājs ir apmēram 5 km plats un 30 km garš. Tā ledus biezums vidēji ir 170 m. Ledus siena ūdens malā ir 60 m augsta. 
No citiem ledājiem tas atšķiras ar divām lietām: ir viegli pieejams, jo uz to var aizbraukt ar auto, un, lai tiktu tam klāt, nav stundām ilgi jāiet kalnos vai jākāpj ledlauzī. Otrkārt, ledājs ir ļoti dinamisks – vienā galā tas veidojas, bet otrā galā ar tādu pat ātrumu sarūk. Ledājs krakšķ un čīkst. 
Ledāja reljefs ir apbrīnojami skaists: kalni un ielejas, vietām plaisas, čurkst ūdens tērcītes.
Tūristam.
Heilo y Aventura” – šī tūrisma firma piedāvā vienas dienas pārgājienu pa ledāju apmēram par 100 USD par cilvēku. Turpat arī pikniks uz ledus gabala – viskijā ledāja gabaliņi!

Nacistu bunkurs. Atrodas Misonesas provinces rieteņos grūti caurejamā rajonā pavisam tuvu Paragvajas robežai -līdz tai var tikt 10 minūtēs. Komplekss sastāv no 3 būvēm: dzīvojamās telpas, noliktavas un novērošanas punkta.Katram bunkuram ir sienas 3 m biezumā. Domājams, nacisti sākuši kompleksa izbūvi II Pasaules kara vidū, kad nacistu sakāve karā nelikās vairs tik nereāla. Tomēr bunkuri ta arī nekad nav tikuši izmantoti, jo Argentīnā nacisti varēja dzīvot legāli - oficiāli tā pieņēma 180 vācu nacistus.
Atradumi - 16 vācu monetas laikā no 1938.-1941.gadam, vācu porcelāns - datēts ar to pašu laiku.

Ušuvaja.
Argentīnas Ugunszeme.
Malvīnu salas.