Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Brisele

Bruxelles. Pilsētas nosaukums veidojies no diviem vecnīderlandiešu vārdiem – bruoc („purvs”) un sela („apmetne”).
Beļģijas galvaspilsēta.

Vēsture. 1958.gadā Briselē notika Vispasaules izstāde. Tai par godu uzbūvēja 103 m augsto dzelzs atoma skulptūru Atomium, kas mūsdienās ir viens no pilsētas simboliem.
Patlaban te atrodas ap 200 dažādu valstu vēstniecību un diplomātisko pārstāvniecību. Te atrodas divas no trim galvenajām ES institūcijām – Eiropas komisija un Eiropas Savienības padome. Te atrodas arī NATO galvenā mītne un Beniluksa valstu sekretariāts. Vairāk to ir tikai ASV galvaspilsētā Vašingtonā.

Tūristam. Labākais veids kā no lidostas nokļūt pilsētas centrā ir vilciens Airport Express uz centrālo staciju. Maksā 5 eiras, kursē ik pēc 15 min.

Aplūkojamie objekti.
Rātsnams.
Dievmātes katedrāle.
Karaļa pils.
Eirocentrs.
Eirokvartāls.

Atomium. 1958.gadā Briselē notika Vispasaules izstāde. Tai par godu uzbūvēja 103 m augsto dzelzs atoma skulptūru Atomium, kas mūsdienās ir viens no pilsētas simboliem un tūristu apskates objekts.

Manneken Pis. „Čurājošais puisēns.” Šī skulpturālā strūklaka ir viens no iecienītākajiem tūristu apskates objektiem.
Zinneke-Pis. Čurājošā suņa skulptūra. 

Petit Sablon. Mazs, glīts parks Briseles biezākajā rajonā. Te ir pompoza gotiska baznīca ar jūgendstila meistara Pola Ankāra darinātām margām un beļģu mākslinieku darinātām statujām.

Ufoloģiskā Brisele. Ufologi Briseli (tāpat kā arī Ljēžu) uzskata par vietu, kur bieži novēro NLO, iespējams, tas saistīts ar NATO galveno mītni pilsētā. 

Saites.
Beļģija.
Briseles trijstūra NLO.