Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Dreiks, Frānsiss

Būtībā slavens angļu pirāts.

Ar nelielu flotili izbrauca pa Magelāna jūras šaurumu un aplaupīja spāņu kolonijas Dienvidamerikas rieteņu piekrastē, kur ostās bija sagatavots zelts nosūtīšanai uz Spāniju. Nomaldoties no magelāna jūras šauruma atklāja Dienvidamerikas tālāko punktu - Horna ragu.
Apceļoja ASV rietumu piekrasti laika posmā starp 1577. un 1580.gadu un kā pirmais no baltajiem nodibināja kontaktu ar šejienes indiāņiem. Dreika kuģis 21.datumā piestāja krastā, lai salabotu sūci. Indiāņi nāca šurp lielā skaitā un uzskatīja baltos par dieviem. 
1774.gadā spāņi pirmie nobrauca gar Kanādas rieteņu piekrasti. Tomēr tagad šis fakts tiek apšaubīts, un izteikta hipotēze, ka pirmais te bijis angļu pirāts Frensiss Dreiks. Kanādiešu metālmeklētājs uzgājis britu monētas, kas izlaistas 1551. un 1553.gados. Ir zināms, ka Dreiks apmeklēja Kaliforniju, bet, iespējams, viņš bijis vēl tālāk uz ziemeļiem.
Pēc tam ar visu laupījumu pārbrauca pāri Klusajam un Indijas okeāniem, līdz visbeidzot ieradās Anglijā. 
Spānijas sūtnis veltīgi prasīja karalienei Elizabetei I atlīdzināt zaudējumus. Karaliene personiski apmeklēja Dreika kuģi un piešķīra pirātam bruņinieka goda nosaukumu.