Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Fulkanella, Žans Žiljēns

Biogrāfija. Strādājis XIX gs. beigās un XX gs. sākumā Vācijā, Lielbritānijā un Francijā. Tas bijis kāds alķīmiķis ar šādu pseidonīmu vai arī Atnācējs.
Viņa skolnieks Ežēns Kansaljē apgalvoja – kad viņš bijis Žana Žiljēna asistents, Fulkanella bijis jau 80 gadu vecs. Tomēr tik vecs Fulkanella nav izskatījies. Viņš savu skolotāju saticis pēc 30 gadiem un tad Fulkanella izskatījies 50 gadu vecs, t.i. tolaik viņam bijis tikpat gadu cik pašam Kansaljē. 
Ilgu laiku Fukanellu redzējuši vienā un tai pašā vecumā. 1932.gadā viņš miris. 1937.gadā kāds svešinieks, iespējams Fulkanella, atnes vēstījumu profesoram Helbrunneram. 

Gadījums ar plutoniju. 1937.gadā jaunais franču ķīmiķis Žans Beržē Frankfurtē strādājis par fizikas un ķīmijas profesora Andrē Helbronnera asistentu. Pie viņa jūnijā atnācis solīda izskata cilvēks un palūdza nodot vēstījumu profesoram, paziņojot, ka pasaule jāpasargā no atomenerģijas izmantošanas. Profesors Hellbronners nodarbojās tieši ar atomenerģijas izmantošanas jomu, bet par to zināja tikai daži cilvēki. Tomēr noslēpumainais svešinieks bija labi par to informēts.
Vēstījumā bija teikts: „No dažiem gramiem metāla var radīt bumbu, kas dažās sekundēs iznīcinās veselas pilsētas. Alķīmiķi par to zināja jau sen.”
Vēstījumā bija pieminēts ķīmiskais elements plutonijs, kas 1937.gadā vēl nebija pazīstams Plutoniju atklāja fiziķis Glens Siborgs Kalifornijā tikai 1941.gadā. Sākotnēji šo elementu gribēja nosaukt par plutiumu. Tomēr beigu beigās to nosauca tieši tādā vārdā, kā to bija minējis noslēpumainais svešinieks savā vēstījumā profesoram Helbronneram – par plutoniju. 
Beržē domāja, ka svešinieks bija slavenais alķīmiķis Fukanella. Iespējams, kāds ar Fukanellas palīdzību centies pasargāt pasauli no atomkara šausmām. 

Pēc slavenā rakstnieka Žorža Sadula vārdiem, pēdējais dižais alķīmiķis Fulkanelli ņēmis dalību ārkārtīgi slepenās Lucifera savienības dibināšanā Sv.Marijas baznīcā. Tās sēdēm pats uzzīmējis templiešu elku tēlu Bafometu kā hermofrodītisku dēmonu ar nagiem un āža galvu.

Ir arī viedoklis, ka šis alķīmiķis nav nekas cits kā pats Žaks de Molē.

Saites:
Alķīmiķi.
Alķīmija.