Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Gēbelss, Jozefs

Joseph Goebbels.

Nacionālsociālists, kurš 1933.gadā kļuva par Vācijas propagandas ministru.

Gēbelsa propaganda.
Kaufmana grāmata. Amerika vēl bija neitrāla, kad 1941.gada martā komersants un vēsturnieks-amatieris Teodors Kaufmans izdeva grāmatu “Germany Must Perish!" (Vācijai jāmirst). Pirmajās sešās nodaļās sniegts īss ieskats vācu vēsturē, sākot ar Lielās tautu staigāšanas laikmetu, un secināts, ka visā savā vēsturē vācieši ir bijuši kā pastāvīgi nāves draudi visai pasaulei. Un tāpēc šajā karā vainīgs nav tikai Hitlers. Hitlers, Bismarks, ķeizars – “visi šie vīri (...) tikai atspoguļo daudzos gadsimtos izpaudušos vāciešu iedzimto iekarošanas un masu slepkavošanas tieksmi, un (...) ir svarīgi, lai mēs saprastu to neapstrīdamo faktu, ka nacisti nav cilvēki, kas stāv ārpus vācu tautas. Viņi ir vācu tauta." Tātad – visi vācieši ir slepkavas! Iedzimtie rasisti! Kaufmans popularizēja savas idejas New York Times, New York Post un citos preses izdevumos.
1941.gada 26.septembrī viņš raksta: "(...) jāraugās, lai pasaules valstis apvienotos vienā plašā federācijā. (...) Lēnām, bet noteikti pasaule attīstīsies par paradīzi. Mums būs nepārtraukts miers. Bet kā var panākt mieru, ja pastāv Vācija? Vienīgais veids, kā panākt mūžīgu mieru, ir panākt, lai kara izraisītāju sodīšana būtu briesmīgāka par pašu karu. (...) Sterilizēsim visus vāciešus, un kari par dominēšanu pasaulē beigsies!"
Kaufmans piedāvāja arī konkrētus pasākumus pret šo “slepkavu tautu.” Viņš apgalvoja, ka pēc kara visiem vāciešiem jātiek sterilizētiem (!), bet Vācijas teritoriju jāsadala starp Holandi, Beļģiju, Franciju, Čehoslovākiju un Poliju. Šim nolūkam viņš piedāvāja mobilizēt 20 tūkstošus ārstu, lai katrs no viņiem katru dienu sterilizētu 25 vācu vīriešus un sievietes. Tātad īsā laikā visi vācieši, vīrieši un sievietes būs sterilizēti. “Un pēc 60 gadiem vācieši kā nācija izzudīs,” - viņš sludināja.
Gebelss pavēlēja visām Vācijas radiostacijām pārraidīt Kaufmana grāmatas saturu un presē publicēt rakstus, kā arī iztulkot grāmatu angļu un vācu valodās. Sākoties karam pret PSRS, viņš pavēlēja norādīt, ka Vācija karo pret ebreju galveno priekšnieku – Padomju Savienību. Grūti iedomāties, ka Vācijā būtu kāds vācietis, kurš priecātos par 80 miljonu vāciešu iznīcināšanas programmu un kurš vēlētos kļūt sterilizēts (visi pusaudži un jaunieši bija pārliecināti, ka Vācijas sakāves gadījumā viņus visus kastrēs). Šādā stāvoklī ļaudis viegli varēja secināt: “Vai nu mēs viņus, vai viņi mūs.” Gebelsa propagandas aparāts antisemītiskajā propagandā nevarētu izdomāt neko labāku, kā Kaufmana grāmatu. Ļoti ātri tika sacerēta leģenda par to, ka Kaufmans ir Rūzvelta tuvākais darbinieks un padomnieks. Un ne gluži viss tur bija meli.