Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Haralds Zilzobis (~940.-pirms 985.g.).

Harald Bluetooth.
Dānijas karalis no apmēram 940. līdz laikam pirms 985.gada.

Radniecība. Dēls - Svens (nākamais ķēniņš).

Dzīvesgājums. Dānijas un Norvēģijas karalis, kura laikā Dānija otro reizi pieņēma kristietību.
Iekaroja Skandināvijas dienvidus. Karoja ar senprūšiem un pomoru slāviem. Veica karagājienus uz Angliju. Viņa laikā Dānija kļuva par varenu valsti.
974.g. sakši pie Danevirkas nocietinājumu līnijas mūsdienu VFR Šlēsvigas-Holšteinas federālajā zemē sakāva Zilzobja spēkus, ieņemot arī daļu no dāņu Dienvidjītlandes teritorijas. Pēc sakāves Zilzobis zaudēja arī Norvēģiju, kas līdz tam dažus gadus atradās tā kontrolē un bija spiests domāt par to, kā saglabāt vēl palikušos valdījumus.
Ap 980.gadu būvēja tā sauktos "Trelborgas tipa" apaļos cietokšņus, šodien tādi zināmi kopskaitā pieci. Lielākais no tiem - Trelborgas cietoksnis tika būvēts 981. vai 982.gadā (dendroloģiski datēti cirstie koki ar 980.gada rudeni) aizsardzībai pret sakšiem.
Dēls Svens viņam atņēma troni, sakaujot to jūras kaujā, un padzina trimdā uz Pomerāniju, kur viņš 985. vai 986.gadā (varbūt 987.g.!) mira vai tika nogalināts.

Nospiedums kultūrā. Viņa vārdā - par Blue Tooth - Ziemeļu tehnoloģijas firmas nosauca datortīklu bezvadu standartu (bezvadu savienojumu tehnoloģiju starp elektroniskajām ierīcēm).

Saites.
Dānijas karaļi (958.-patlaban).