Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Hanibāls Barka (247./246.-183.g.pmē.)

Hannibal Barka.

Kartāgiešu karavadonis un valsts darbinieks.

Radniecība. Tēvs - Hamilkārs Barka.
Brālis - Magons.
Sievas brālis - Hasdrubāls.

Dzīvesgājums. Tēva, bet pēc tam arī sava sievasbrāļa Hasdrubāla vadībā praktiski apguva karamākslu karā pret ibēru ciltīm Spānijā, kur no 225.g.pmē. komandēja visu kartāgiešu kavalēriju.
221.g.pmē. karavīri viņu izvēlēja par virspavēlnieku, tautas sapulce to apstiprināja.
Hanibāls II Pūniešu karā. Hanibāls izprovocēja uzbrukumu romiešu sabiedrotajai pilsētai Saguntai, kā rezultātā 218.g.pmē. sākās II Pūniešu karš. Uzvarējis kaujā pie Ticīnas upes 218.g.pmē., Trebijas 218.g.pmē., pie Trazimenas ezera 217.g.pmē., pie Kannām 216.g.pmē. 
216.g.pmē. reformēja daļu armijas pēc romiešu parauga, apgādājot to arī ar romiešu ieročiem. Tomēr visa tā rezultātā Hanibālam neizdevās salauzt romiešu pretestību. Neskatoties uz kartāgiešu saienību ar Maķedoniju, romieši no 212.g.pmē. visur pārtvēra iniciatīvu.
203.g.pmē. Hanibālu atsauca uz Āfriku, kur izsēdās romiešu armija. Pēc tam, kad kaujā pie Zamas 202.g.pmē. Hanibāla vadītie kartāgieši tika sakauti, 201.g.pmē. tika noslēgts miers un Hanibāls stājās Kartāgas pārvaldes galvgalī.
Turēts aizdomās par jauna kara gatavošanu, 195.g.pmē. bēga pie Sīrijas ķēniņa Antioha III un kļuvis par tā militāro padomnieku. Pēc Antioha III sakāves romieši pieprasīja Hanibāla izdošanu, un viņš patvērās Armēnijā, vēlāk - Vitīnijā.  Šeit romiešu sūtnis Tits Flaminīns, uzzinājis tā atrašanās vietu, pieprasīja Vitīnijas ķēniņam Prusijam I (~235.-182.g.pmē.) Hanibāla izdošanu.
Baidoties nonākt romiešu rokās, 183.g.pmē. viņš noindējās, praktiski izmantodams savu "indes gradzenu." Šis, starp citu, iespējams, ir senākais "indes gredzens" par kādu dzirdēts.

Saites.
Kartāga.
Pūniešu kari.