Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Jehovas liecinieki, jehovieši

Starptautiska reliģiska organizācija, ko 1872.gadā nodibnāja amerikānis Čārlzs Rasels.

Čārlzs Teizs Rasels (1852.-1916.g.) – XIX gs. II pusē dibināja biedrību „Sargtornis,” kas vēlāk pārtapa mūsdienu Jehovas liecinieku sektā. Viņš sarakstījis bībeles komentārus, kuros norāda uz tās saistību ar Lielo piramīdu. "Sargtorņa" biedrība izteikusi dažādus pareģojumus (piemēram, pasaules galu 1874.gadā) un citas muļķības, kas, protams, nav piepildījušās.

Māca saviem piekritējiem, ka Kristus atnākšana esot notikusi 1914.gadā, un tagad tikai turpinās. 

Piekritēju skaits pasaulē ap 8 miljoniem. Atvērti centri 240 pasaules valstīs. 30 valstīs jehoviešu darbība ir aizliegta - Ķīna, Ziemeļkoreja, Saūda Arābija, Irāna, Irāka.

Kristīgie mācītāji norāda, ka virkne aspektu jehoviešu mācībā norāda uz to, ka tā nav kristīgā ticība. Jehovieši noliedz Svēto Trīsvienību, kā arī to, ka Kristus ir patiess cilvēks un patiess Dievs. Kā dievu atzīst vienīgi senžīdu Jahvi.

Jehoviešiem ir aizliegts sākt romantiskas attiecības, ja to mērķis nav stāšanās laulībā. Sludina apsolūtu pacifismu un nesaistīšanos ar valsts organizācijām. Nekontaktējas ar citu konfesiju pārstāvjiem. Nepiedalās vēlēšanās, nestājas partijās, atsakās no obligātā militārā dienesta, nesvin valsts svētkus, pat dzimšanas dienas. Sektas locekļiem iesaka arī neiegūt augstāko izglītību, jo tā varot traucēt ticībai Jahvem.

Latvijā skandālu izsauca gadījums 1996.gada septembrī, kad jehovieši neļāva 17 gadu vecajai Jeļenai Godļevskai pārliet asinis, kā dēļ tā mira Rīgas pilsētas Ātrās palīdzības simnīcā. meitene tika ievesta slimnīcā ar smagu iegurņa lūzumu un apmēram 3 litru asiņu zudumu. Paciente un viņas māte pat parakstīja dokumentu, kurā atsacījās no pārliešanas. Stumdu pirms meitenes nāves māte tomēr atsacījusies no saviem reliģiskajiem murgiem, taču bijis jau par vēlu un ap pus diviem naktī meitene nomira.

2 reizes šo organizāciju kā ekstrēmisku mēģināts aizliegt Krievijā (tai te ir ap 170 000 sekotāju). krievijā jehovieši pirmo reizi ir reģistrējušies 1913.gadā. Tās locekļus masveidā izsūtīja uz Sibīriju 1941.-1951.gados. Padomju Savienībā viņus tiesāja pēc kriminālkodeksa 58.panta par propagandu, aģitāciju, kas satur aicinājumus uz padomju varas gāšanu, lika cietumos par atteikšanos dienēt.

Aplūkojamie objekti.
Netālu no Pēterpils, Solņečnojē atrodas jehoviešu administratīvais centrs ar vēstures muzeja ekspozīciju.

Saites.
Kristīgās konfesijas.