Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kaukāzs

Liela kalnu un priekškalņu teritorija starp melno un  Kaspijas jūrām uz Āzijas un Eiropas robežas, kas ietver sevī Krievijas impērijas okupētās teritorijas Īčkēriju, Kabardiju-Balkāriju, Osetiju, kā arī daļu Stavropoles un Krasnodaras apgabalu, kā arī Gruziju, daļu Azerbaidžānas un daļu Armēnijas.

Kaukāzu iedala Priekškaukāzā, lielajā Kaukāzā un Aizkaukāzā.

Ģeogrāfija. Ziemeļos Kaukāzs robežojas ar Kumas-Maničas ieplaku.
Kaukāza vidienē atrodas Lielā Kaukāza kalnu sistēma. Tās asi veido augstākās grēdas - Galvenā Kaukāza grēda un Sānu grēda.

Vēsture. Grieķi pirmo reizi ar Kaukāzu iepazinās VI gs.pmē. pateicoties Dioskūrijas kolonijas (šodien Suhuma) izveidošanu, ko paveica milētieši.
Saskaņā ar grieķu mitoloģiju, tieši pie klints kolhīdā Zevs tika pavēlējis piekalt Prometeju. Pēc joniešu ģeogrāfu priekšstatiem Kaukāzs atradās Zemes austreņu malā, tādēļ "Kaukāza" nosaukums pēc Maķedonijas Aleksandra karagājieniem tika pārnests uz kalniem Indijas ziemeļos - Hindukušs, Pamirs, Himalaji.
Tikai pateicoties Pompejam 65.g.pmē. par Kaukāzu tika iegūti precīzāki dati. Vēl antīkajos laikos bija zināms, ka Kaukāzu var šķērsot virzenā no dienvidiem uz ziemeļiem tur, kur tagad atrodas Gruzīnu kara ceļš, kā arī virzienā no rieteņiem uz austreņiem pa pāreju no Derbentas.

Mirušo ieleja. Iespējams, Kaukāzā. Iespējamas hronomirāžas.

Saites.
Kaukāza kalni.