Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Lielbritānija

Apvienota karaļvalsts uz salām Atlantijas okeānā pie Eiropas krastiem.

Himna. Tradicionāli "Dievs, sargi karalieni!" (God Save the Queen!)
Karogs. Union Jack.

Vēsture. Anglosakši, kontinentālo ģermāņu tautu grupas - sakši, angļi, jīti, frīzi un citi etnosi, kuri pēc tam, kad romieši bija atstājuši Britāniju, laikā no IV-VII gs. apmetās mūsdienu Anglijā un Skotijas dienvidu daļā, daļēji asimilējot, daļēji iznīcinot un izspiežot uz citām teritorijām tur līdz tam dzīvojušās ķeltu ciltis. Anglosakši Britu salās ieradās dažādā veidā - kā pārceļotāji, kā iebrucēji un tirgotāji. VII gs. bija izveidojušās 7 nozīmīgas anglosakšu karalistes - Veseksa, Saseksa, Eseksa, Kenta, Mercija, Austrumanglija un Nortumbrija. Uz to pamata, Veseksas karaļa Etelreda vadībā X gs. sākumā tika izveidota Anglijas karaliste.

Čemberlena periods (?-1940.g.).
Vinstona Čērčila periods (1940.-1045.g.). 1940.gadā, demisionējot Čemberlena valdībai, tās finanšu ministrs Vinstons Čērčils kļuva par premjeru un aizsardzības ministru. II Pasaules kara laikā Čērčils sevi parādīja kā izcilu līderi, kurš kopā ar saviem sabiedrotajiem ASV un PSRS sakāva Trešo reihu. 1945.gadā Čērčils zaudēja parlamenta vēlēšanās leiboristiem, tāpēc Postdamas konferences noslēdzošajā daļā piedalījās jau cits premjers.
XX gs. 70.gados britu ekonomika piedzīvoja sabrukumu. tad pat Ziemeļīrijā izcēlās etniski reliģiska vardarbība, kas turpinājās līdz 1998.gadam, kad tika noslēgts miers.
Mārgaritas Tečeres premjerēšana.
Deivida Kemerona premjerēšana (2010.-2016.g.).
Viņa premjerēšanas laikā 2016.gada jūnijā briti nobalsoja par izstāšanos no ES - tā saucamo breksitu (Brexit). 24.jūnijā viņš paziņoja par savu atkāpšanos no amata.
Terēzes Mejas premjerēšana (2016.-patlaban). Pirmo reizi parlamentā ievēlēta 1997.gadā.
2010.gadā ieņēma iekšlietu ministres posteni Kemerona valdībā.
2016.gada 13.jūlijā stājās premjeres amatā 59 gadu vecumā. Otrā sieviete premjere pēc Tečeres Lielbritānijas vēsturē.

      Anglija.
      Velsa.
      Skotija.
      Ziemeļīrija.
      Menas sala.

Aplūkojamie objekti.
Oundla aka. Saukta par "bungojošo aku." Mistiska/okulta vieta.
Sarkanais altāris.  Mistiska/okulta vieta. 
Maidenkāstla.

Lielbritānijas kolonijas.
      Folklendu salas.

Neparasti likumi. Sievietēm aizliegts mieloties ar šokolādi sabiedriskajā transportā. Vīriešiem līdz 10 gadu vecuma aizliegts aplūkot izģērbtus manekenus (jebkura dzimuma). Govis cauri pilsētai no 7 līdz 10 rītā drīkst dzīt tikai ar policijas komisāra atļauju.