Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Oņegas ezera petroglifi

Šie petroglifi atrodas Karēlijā, Oņegas ezera piekrastē.

Karēlijā petroglifi pazīstami Oņegas ezera rajonā - pie Dēmonu Deguna (Бесов Нос) ir apmēram 1200 klinšu attēlu un Vigas (Выг) upes lejtecē gandrīz Belomorskas (Беломорск) pilsētas robežās - Бесовы Следки, Залавруга un citās vietās, kopskaitā vairāk kā 2000 attēlu.

Pirmais tos ezera krastā uzgājis XX gs. 60.gados kāds kolhoza strādnieks. Sevišķi daudz zīmējumu bija divos ezera iestiepušos ragos – Velna Degunā un Perinosā. Arheologi noskaidroja, ka tādi zīmējumi ir arī Baltās jūras krastā un uz salām. Zīmējumu kļuva arvien vairāk: Oņegas ezera piekrastē apmēram 1000 un Baltās jūras rajonā – vairāk kā 2000 petroglifu. Arheologi zīmējumus nosaukuši par akmens grāmatām.

Zīmējumi veikti ieskrāpējot akmenī sekli – ap 2 mm, kaļot akmens virsmu ar kvarca gabalu. Zīmētas sadzīves un medību ainas. Ir arī dīvainas epizodes: būtnes, kas tikai attāli atgādina cilvēkus, veic kaut kādas rituālas darbības ar neizprotamu nodomu. Zīmējumi vislabāk redzami saulei lecot un rietot. Sevišķi labi samanāmi tad mīklaini zižļi, kas ir šo būtņu rokās, kā arī Mēness un Saules zīmes.

Zinātnieki atzīst, ka šo petroglifu jēga ir un paliek noslēpumā tīta.

Saites.
Oņegas ezers.
Karēlija.
Petroglifi.