Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Romiešu armija

Hastati. Jaunākie karavīri seno romiešu armijā, bruņoti ar zobeniem un drotikiem. No III gs.pmē. kļuva par kauja kaŗtības pirmo ešalonu.

Leģions. Legio, legionis (latīņu val.). Romiešu karaspēka taktiskā pamatvienība. Lai gan leģiona skaitliskais daudzums laika gaitā mainījies, tomēr vidēji tajā bija 6000 kājnieku, 700 jātnieku, kā arī karaspēka palīgvienības un zināms skaits kara šaujamtehnikas. No II gs.pmē. tika iedalīts 10 kohortās, 30 manipulās un 50 centūrijās.

Kohorta. Cohor, cohortis (latīņu val.). Taktiska vienība Romas kājnieku karaspēkā, tajā bija ap 600 karavīriem.

Manipuls. Manipulus (latīņu val.). Seno romiešu karaspēka vienība, kas sastāvēja no 2 centūrijām.

Centūrijas. Centum - "simts" (latīņu val.) > centuria (latīņu val.). Pats agrīnākais iedalījums romiešu armijā - karavīru vienība ar apmēram 100 kareivjiem. Komandieris - centurions.

Principi. karaspēks no pieaugušiem pilsoņiem Senās Romas agrīnajā periodā, kas kaujas izkārtojumā ieņēma priekšējās līnijas. Bija bruņots ar zobeniem, viegliem un smagiem šķēpiem un pilnu aizsardzības komplektu.

Triāriji. Veci un kaujās pieredzējuši leģionu karavīri, kas tika stādīti kaujas izkārtojuma 3.rindā (no šejienes nosaukums), un bieži vien izšķīra kaujas iznākumu.

Saites.
Senā Roma (753.g.pmē.-479.g.).