Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Raganu apļi

Izkaltušas, vizuāli apļveidīgas vietas pļavās, dārzos un pilsētu zālājos, kuru malās zāle ir kuplāka.

Vēsturiskie mistiskie priekšstati. Tika uzskatīts, ka meža pļavas ar šādiem apļiem apveltītas ar mistisku spēku un šādus apļus dēvēja par "velna gredzeniem."
Gredzenu izcelšanos agrāk Vācijā saistīja ar raganu vai feju dejām, Zviedrijā uzskatīja, ka tur aprakta nauda, Holandē - ka velni tur kuļ sviestu. Mūsdienās dzirdēts apgalvojums, ka šai vietā nolaidies “lidojošais šķīvītis”. Patiesībā šī parādība saistīta ar sēņotnes augšanu.

Skaidrojums ar sēņotnēm. Mūsdienās biologi (mikologi) pierādījuši, ka sēņotņu izvietošanās gredzenveida struktūras ir dabisks sēņu koloniju augšanas veids, kad kolonija vienmērīgi attīstās no kopēja centra.
Sēņotnes pavedieni aug no centra uz visām pusēm, sēņotne ir ļoti "ēdelīga" un ātri iztērē barības vielas, tādēļ apļa iekšpusē sēņotnes pavedieni atmirst. Turpretī uz ārpusi sēņotne aug un plešas visos virzienos, un uz tās veidojas augļķermeņi. Tā augļķermeņu veidošanās laikā sēņotne kļūst līdzīga šaurai joslai ar tukšumu vidū. Apļa vidū, atmirstot sēņotnei, no jauna rodas barības vielas zāles augšanai. Līdzīga parādība noris arī apļa ārpusē, kur sēņotne sadala organiskās vielas, tādējādi uzlabojot augu augšanu. Tā veidojas divi tumšākas zāles apļi, starp kuriem ir josla ar vāji attīstītu augāju.

Apļu lielumi un formas. Sēņotne katru gadu izplešas par 10-15 cm. Neapdzīvotos rajonos ir atrasti gredzeni simtiem metru diametrā un to vecumu lēš ap 200-500 gadiem. Latvijā tie reti kad ir lielāki par 3-5 m diametrā un vecums nepārsniedz 15-25 gadus.
Apļi vislabāk redzami pļavās, dārzos un pilsētu zālājos. Mežā sēņotne sastop ceļā daudz šķēršļu (koki, celmi), tādēļ grūti izveidot pareizas formas gredzenu.

Saistība ar NLO atstātajām apļveida pēdām. Reizēm sēņu veidotie apļi var maldināt ufologus, tomēr tuvāka to apskate pārpratumu novērš visai aši. Mazliet jauc galvu arī tas, ka NLO atstātās apļveidapēdas arī mēdz dēvēt par "raganu apļiem" vai "raganu gredzeniem." 

"ВЕДЬМИНЫ КОЛЬЦА" - странные кольцеобразные колеи, появляющиеся в Австралии. Колеи диаметром около или чуть менее метра, шириной 0,2-0,3, глубиной 0,1-0,2 метра чаще всего имеют в своем центре куст или дерево. Свежевырытые аккуратные образования не раз смущали и пугали случайных очевидцев, некоторые особо "страшные" истории попали в поле зрения местной, а затем и зарубежной прессы. Свое название они получили из-за трудностей с объяснением их происхождения. Самая достоверная версия - эти круги "рисуют" на земле ехидны ["ЧиП" 2003, N 9, с.25].

Световые круги - тоже чисто земная геоаномалия, описанная в науке, достаточно редкая. Выглядят они как слабое свечение в сумерках в форме кругов диаметром несколько метров. Считается, что таким образом накапливается статическое электричество в припочвенном слое. В одной из экспедиций в Молебку я встретил такой «круг». Стало интересно, что будет, если ступить на него? Зашел в самый центр, получил сильный электрический удар. Два года ногами маялся. Так называемая «Болезнь контактера».

- В свое время известный уфолог Эмиль Бачурин составил специальную классификацию, описав множество негативных моментов, которые могут происходить с исследователем в аномальных и геопатогенных зонах, а также при близких контактах с НЛО. Фактически, это была первая отечественная инструкция по уфологической технике безопасности. Зато проверил на себе, теперь знаю, что вступать на такой круг нельзя.

Raksti.
Raganu aplis Tērvetē. 

Saites.
Apļi laukos.
NLO atstātās pēdas.