Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sokrāts (470.-399.g.pmē.)

Sengrieķu filozofs, Platona skolotājs, kam bija liela nozīme dialektikas un apziņas analīzes attīstībā.

Dzīvesgājums. Viņu nogalināja atēnieši, piespriežot nāvessodu noindējoties.

Lielbritānijā veiktais pētījums liecina, ka Sokrāta tiesas prāva notika saskaņā ar tā laika likumiem, atspēkojot pieņēmumu, ka sengrieķu filozofa nāve bija viena no lielākajām tiesas kļūdām.
Gadsimtu garumā vēsturnieki attēlojuši 399.g.pmē. notikušo Sokrāta tiesas prāvu kā nejēdzību, kurā viņa neizglītotie līdzpilsoņi izvirzīja viņam pašu izdomātas apsūdzības. Sokrāts tika atzīts par vainīgu bezdievībā un jaunatnes samaitāšanā, un viņam piesprieda nāvessodu, kuru viņš izpildīja, iedzerot velnarutka indi, leģenda tomēr vēsta, ka tas noindējies ar suņastobru.

Uzskatīja, ka tautas gribai ir jāietekmē politika, tomēr uzstājās pret demokrātiju, jo uzskatīja to par pagrimušu iekārtu. Viņu neapmierināja vēlēšanu sistēma un tas, kā valsts izmantoja tirgotāju atbalstu. Viņš uzskatīja, ka komercija „grūž postā dvēseli.”

Nezināmais Sokrāts. Šķiet, pirmais no "pozitīvajiem" balsu dzirdēšanas gadījumiem, kas nāk prātā ir Sokrāts, viņš taču arī dzirdēja balsis (ātrumā piemirsu, kā viņš tās sauca), kuras viņu brīdināja par iespējamām briesmām. Taču, ja viņš uzskatīja, ka tās iesaka pret viņa sludinātajiem principiem - nepakļāvās.

Saites.
Sengrieķu filozofi.