Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sinaja kalns

Sinaja kalns. Tā augstums 2270 m. Beduīni kalnu sauc par Džebeļ Musa – „Mozus kalns.” Tajā Mozus atveda žīdus 3.mēnesī pēc iziešanas no Ēģiptes. Tajā var uzkāpt kājām. Ap kalnu Mozus laikā tika noteikta josla, kurā ienākt neviens nevarēja, pārkāpēji tika nogalināti. Kalnā Mozus pavadīja 40 dienas un naktis, Dievs Mozum piešķīris likumu plāksnes.

Vai tas ir Bībelē minētais Sinaja kalns? Visai apšaubāmi, jo nav nekādu pārliecinošu pierādījumu. Taču klostera Sv.Katrīnas klostera nostāstos, kurš atrodas šī kalna pakājē, tieši pašreizējais Sinaja kalns nosaukts par „Dieva kalnu.” Šie nostāsti nāk vismaz no IV gs. Kopumā arī vairums zinātnieku sliecas uzskatīt, ka tas ir tas pats īstais Sinaja kalns, izņemot dažus, kas norāda uz citām tuvākajām virsotnēm, piemēram, Džebeļ Serbal.

Sv.Katrīnas klosteris.
Atršanās vieta. Ēģipte, Sinaja pussalas dienvidos, Sinaja kalna pakājē.
Vēsture. Klosteris celts IV gs. tajā hipotētiskajā vietā, kur Jahve no Degošā Ērkšķukrūma uzrunāja Mozu. Iesākumā tika uzsliets zvanu tornis. Turpmākajos gados to paplašināja un V gs. tas pārvērtās par visai solīdu klosteri zem Aleksandrijas koptu baznīcas patronāžas. VI gs. Romas imperators Justiniāns ap klosteri uzslēja masīvu sienu, kas aizsargāja pret beduīnu cilšu uzbrukumiem. Galu galā XI gs. viss klostera komplekss tika veltīts Sv.Katrīnai.
Apraksts. Viena no retajām oāzēm apvidū. Atrodas tieši Sinaja kalna pakājē. Daudz dateļpalmu. Klosterī līdz mūsdienām saglabājušās V un VI gs. celtas būves.
Objekti.
Galvenā baznīca. Tajā ir gleznas un svētbildes, no kurām dažām ir ap 1500 gadu.
Degošais Ērkšķukrūms. Tas ir avenājs un aug akmensdārzā. Mūki to uzskata par īsto Degošo Ērkšķukrūmu, kaut gan tas ir visai neiespējami.  

Folklora Sinaja kalnam piedēvē vēlēšanu izpildīšanu.

Saites.
Ēģipte.