Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Serbija

Valsts Balkānos.

Galvaspilsēta - Belgrada.
Nauda - dināri (1 Ls - 161 dināri). Vēstures avotos tas pirmo reizi minēts 1214.gadā.

Vēsture. Tuvojoties I Pasaules kara noslēgumam, 1918.gadā īpaša asambleja Podgoricā pieņēma lēmumu, ka Melnkalnes karaliste ir jāapvieno ar Serbijas karalisti. Vēlāk sekoja Dienvidslāvijas izveidošana. 
Dienvidslāvijas sadalīšanās karš 1991.g. Serbi apslepkavoja horvātus Vukovaras pilsētā 1991.gadā. laikam 260 nogalinātie gūstekņi.
Belgradas bombardēšana. 1999.gadā bombardēja 78 dienas NATO spēki. Gāja bojā ap 2 000 civiliedzīvotāju. Ieradās ap pusmiljona bēgļu.

Aplūkojamie objekti. 
Belgrada.

Šargānas astoņnieks. (Šarganska Osmica) Atraktīvs izbrauciens kalnos pa vienu no Eiropas vecākajiem šaursliežu dzelzceļiem.

Durmitora kalnu grēda. Īpaši līkumoti ceļi un arvien mainīgas varenas kalnu ainavas.
Uvacas Dabas parks. Uvacas upes kanjons. Gleznainākais no Serbijas dabas parkiem.
Leden Cave. Stalaktītu alas.

Vojvodina. Ziemeļu province. Bez serbiem un ungāriem še dzīvo vēl 20 tautību cilvēki, un provincē ir 6 oficiālās valodas. Viena no tām ir retā Panonijas rusīnu valoda, kurā runā ap 20 000 cilvēku.
      Novisada - provinces administratīvais centrs un lielākā pilsēta, otra lielākā pilsēta Serbijā. 300 000 iedzīvotāju. XIX gs. arhitektūras pērles. 2000.gadā to bombardēja NATO Kosovas kara laikā. Tikuši sagrauti visi 3 tilti pār Donavu un nodarīti citi lieli postījumi pilsētai, taču šodien kara sekas ir likvidētas.
Petrovaradinas cietoksnis - Novisadas vēsturiskais centrs Donavas labajā krastā. Pašreiz redzamais cietoksnis celts Austroungārijas impērijas laikā, bet arheologi konstatējuši, ka šī vieta apdzīvota jau kopš akmens laikmeta. XVIII-XIX gs. cietoksnis ietvēra veselu pilsētu, kas bija svarīgs tirdzniecības, amatniecības un kuktūras centrs - tas tika pat iesaukts par "serbu Atēnām." Cietoksnoi satiekas serbu un ungāru kultūras. Mūsdenās kopš 2000.gada cietoksnī notiek mūzikas festivāls Exit - Balkānos lielākais tāds sarīkojums.
      Fruškagora - dabas rezervāts - stundas braucienā no Novisadas. Gleznainos pakalnos 50 km rādiusā izvietoti vairāk kā 10 XVI gs. celti serbu pareizticīgie klosteri.
      Sremskikarlovca - ciemā var nokļūt ar 20 minūšu autobusa brauciena no Novisadas centra. Pilsētiņā daudz skaistu ēku un ieliņu. četru lauvu strūklaka - celta XVIII gs. Katoļu un pareizticīgo baznīcas (piem., Sv.Nikolaja serbu pareizticīgā baznīca).
     Subotica ("sestdieniņa") - 10 km no Ungārijas robežas. Jūgendstila arhitektūra no Austroungārijas impērijas laikiem. Šeit arī esot reģistrēts lielākais pašnāvību skaits pasaulē (attiecībā pret iedzīvotāju skaitu). Viena no skaistākajām ēkām - Suboticas sinagoga (celta 1902.gadā), pēc holokausta pilsētiņā atlikuši tikai ap 200 žīdi.
     Kikinda - pilsētiņa Rumānijas pierobežā. Nezināmu iemeslu dēļ tās centrā ir daudz garausu pūču.  Ap 500 pūču liels pulks ik gadu pārziemo tieši Kikindas centrālajā laukumā. Interesanti,ka turpat ir bārs Sava.
Oktobra vidū Kikindā notiek ķirbju festivāls, kas ietver dažādas aktivitātes, piemēram, sacensības par lielāko apkārtnē izaudzēto ķirbi. Līdz šim tāds lielākas esot svēris 274 kg. Tradīcija - stāvēšana uz ķirbja. 

Saites.
Serbi.