Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sugas

Dzīvo organismu sistemātikas pamatvienība - pamattaksons (saskaņā ar K.Linneja klasifikāciju), kurās ietilpst īpatņi ar līdzīgām pazīmēm.

Vienas sugas pārstāvji savstarpēji var pāroties un radīt auglīgus pēcnācējus.

Aprakstīti dzīvo organismu (dzīvnieku?) sugu skaits jau ir virs miljona (neskaitot kukaiņus). Reizēm viena un tā pati suga aprakstīta divreiz un eksistē sarakstos ar diviem dažādiem nosaukumiem. kopējo sugu skaitu lēš līdz pat 3 miljoniem.

Pirmo zinātnisko sugas definīciju deva Dž.Rejs Anglijā, 1693.gadā.

Putnu un zīdītāju klasē sugu skaits ir samazinājies, jo biologi vairs tik sīku iedalījumu neveic.

Sintētiskā Evolūcijas Teorija apgalvo: organismā uzkrājas sīkas ģēnētiskas pārmaiņas, kas, summējoties, kaut kad nākotnē rada jaunu sugu. Varbūt, tikai tā nav zinātne, bet ticība. Zinātnē ir noteikta metodika – novērojums, iespēja atkārtot un pārbaudīt. Jaukt jaunu sugu rašanos, ar jaunu pasugu rašanos, pabāžot abām apakšā vārdu evolūcija arī ir makaronu karināšana uz ausīm.

Pamattaksons tāpēc, ka sugas, novērojamā laikā, ir nemainīgas (starpsugu barjera). Mainās, evolucionē tikai apakštaksoni – šķirnes, pasugas, populācijas, varietātes. Sugu par pamattaksonu bija atzinis arī Dārvins („Sugu izcelšanās”). Dārvina Evolūcijas teorija balstījās uz apgalvojumu par sugu mainību.

Raksti.
Dažādu sugu līdzās pastāvēšanu nodrošina katra atsevišķā taksona iekšējais mainīgums.

Saites.
Bioloģija un biologi.