Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Saskvačs, Bigfūts, Lielpēdis

Tā Ziemeļamerikas indiāņi sauc Sniega cilvēku.
Big foot - "lielā pēda" (angļu val.), tātad "Lielpēdis" - tā Sniega cilvēku sauc Ziemeļamerikas baltie iedzīvotāji. 

Rodžera Patersona kinolente. Šī tikšanās ar Sniega cilvēku kļuva par patiesu sensāciju. 1967.gada 20.oktobrī viņam izdevās uzņemt saskvaču kinolentē nomaļā vietā - Kalifornijas ziemeļos Blafkrīkas aizā.
Rodžers Patersons un Roberts Himlins norādītajā apvidū sastapās ar milzīgu matainu sieviešu kārtas radījumu. Patersonam skrienot un apmēram no 40 m attāluma izdevās šo radījumu uzņemt kinolentē. Uzfilmētais materiāls ilgst mazliet mazāk par minūti.
Filma sacēla milzīgu ažiotāžu un par tās īstumu strīdi notiek līdz pat šai dienai. Tā piemēram, pazīstamais cilvēka anatomijas un kustību mehānikas speciālists profesors Džons Napjērs pēc ilgstošas filmētās būtnes izpētes paziņoja, ka tās kustības visdrīzāk raksturīgas aktierim, kas centies atdarināt pērtiķa gaitu. Pretējā nometne tūdaļ paziņoja, ka tā tas varētu būt, jo Sniega cilvēks ir drīzāk cilvēks nekā pērtiķis.
Maskavā filmētais materiāls nonāca 1971.gadā, kur to pētīja kinomatogrāfisti, biomehāniķi, kriminālisti, zoologi VDK uzdevumā un nonāca pie secinājuma, ka filma ir īsta.

Džoržijas viltojums. Džordžijas pavalsts Kleitonas apgabala policists Metjū Vitons (Matthew Whitton) un bijušais kārtībnieks Riks Daijers (Rick Dyer) jūlijā paziņoja, ka atraduši bigfūta līķi mežā Džordžijas dienvidos. Viņu acu priekšā Sniega cilvēks miris no daudzajām brūcēm.
Visai ātri tika noskaidrots, ka šīs atradums ir apmāns.

Edvarda Bileka liecība. Šis amerikānis pargājiena laika vakara pastaigā nogājis mazliet patālāk prom no nometnes, un mežmalā starp kokiem pamanījis spalvainu stāvu, kas lēni tuvojās. Vispirms iedomājies, ka tas ir lācis, un zinādams, ka nedrīkst glābties skriešus, sastindzis uz vietas. Bet tad ar šausmām atskārtis, ka tas ir radījums, kas atgādina vienlaikus gan pērtiķi, gan cilvēku. Visdīvainākais ir bijis šīs būtnes skatiens, saprātīgs un pētošs, kas nekādi nevarētu piederēt mežonīgam zvēram. Tad, izdzirdis vēl citu cilvēku balsis un soļus, viņš aizgājis.
Edvardu Bileku šī sastapšanās ietekmēja tik ļoti, ka turpmāko savu dzīvi viņš veltīja bigfūta problemātikas pētījumiem un savāca daudz liecību par to. Viņš arī izvirzījis hipotēzi par Sniega cilvēka ārpuszemes izcelsmi, pamatojoties uz novēroto bigfūta saistību ar NLO. 

Mičiganā uzņemtā filma (1992.g.). 1992.gada 4.februārī Mičiganā nofilmējuši lielu divkājainu un spalvām klātu radījumu, kas soļo pa piesnigušu mežu. Lai gan radījums izskatās satraukts, tomēr tas neslēpjas no kameras.

Saskvaču ferma Misūrijā. Amerikāņu pētnieki Misūrijas pavalstī uzgājuši fermu, ko apmeklē Lielpēži. Viņi bijuši visai draudzīgi, rādījušies ļaudīm un pat sapinuši bizītes fermas zirgu krēpēs. Sācies tā, ka ķēves krēpēs kāds pa naktīm sapinis bizītes. Ferms iedzīvotāji sākuši sekot notiekošajam, līdz izrādījās, ka fermu ap meklē matainas divkājainas un gigantismas būtnes.

Saskvača iespējamās mitināšanās vietas:
   - Blafkrīkas ieleja. Mežans apvidus Kalifornijas pavalsts ziemeļos, kur, saskaņā ar daudziem aculiecinieku stāstījumiem, mīt saskvačs. 1967.gadā slavens Sniega cilvēka "mednieks" Rodžers Patersons te uzņēma savu slaveno videorullīti ar Lielpēža mātīti.

Raksti.
Ar bezpilota lidaparātu ASV meklēs Sniega cilvēku.


Saites.
Sniega cilvēks.