Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Vikingu laikmets (?-1066.g.)

Vīkingu pagānu armija 13 gadu laikā pakļāva Austrumangliju un dienvidu Nortumbriju, veica lielus postījumus. 877.gadā Veseksas karaliste bija vienīgā anglosakšu karaļvalsts, kas izrādīja organizētu pretošanos. Šo pagānu iebrukumu apturēja Alfrēds Lielais ar savu armiju kaujā pie Edingtonas. Kauja noveda pie Vedmoras miera noslēgšanas - saskaņā ar to viens no vīkingu karavadoņiem Hutrums piekrita kristīties, pieņemt anglosakšu vārdu un kļūt par Alfrēda krustdēlu. par apmaiņu oficiālo robežu novilka starp sakšu un vīkingu zemēm. Vīkingu klātbūtnes pazīmes vēl joprojām jaušamas normaņu vietvārdos Anglijas ZR.

Norvēģijas vīkingu karalis Haralds II Skarbais organizēja neveiksmīgo karagājienu uz Angliju 1066.gadā, kad arī pats gāja bojā kaujā pie Jorkas pret anglosakšu karali Haroldu II. Šis karagājiens tiek uzskatīts par Vīkingu laikmeta beigām Eiropā.

Aplūkojamie objekti.
      Trelborgas tipa cietokšņi. 5 šādi zināmi apļa formas cietokšņi zināmi Dānijā un Zviedrijā. Tos savulaik Dānijas aizsardzībai cēlis karalis Haralds Zilzobis un arī, iespējams, viņa dēls Svens Dakšubārda.