Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Velna jūra

Dažos avotos saukts arī par "Pūķa trijstūri." 

Visai liela anomāla zona Klusajā okeānā uz DA no Japānas krastiem, kurai raksturīga kuģu un lidmašīnu pazušana, kā arī citu dažādu anomāliju izpausmes. To ietver trijstūris, kā virsotnes veido Guamas, Lusonas un Honsju salas. Daļa no anomālās Velna jostas.

Jau senos laikos japāņu jūrniekiem bija ticējums, ka jūrā šai vietā tos gaida šaušalīgs briesmonis, kas sagrābj kuģus. Kuģi un lidmašīnas še zuda iepriekš, bet laikā no 1950.-1954.gada te pazuda veseli deviņi kuģi. Netika uzietas nekādas katastrofu pēdas, tāpat kā Bermudu trijstūrī.

Japānas varas iestādes pasludināja šo zonu par bīstamu un tā ieguva nosaukumu "Velna jūra." Tika veikti nopietni zonas izpētes darbi, līdz 1955.gadā (1952.?) pazuda pats meklēšanas kuģis Kaiyo Maru 5 ar visiem zinātniekiem uz klāja (kopā ar ekipāžu - 31 cilvēks). Tā pēdējās koordinātas noteica pēc 10 dienām. Nākamo 15 gadu laikā te vēl pazuda vairāk par 10 kuģiem.

Arī PSRS varas iestādes šo zonu pasludināja par kuģošanai bīstamu pēc tam, kad 1975.gadā te pazuda Tālo Austrumu kuģniecības krievu tvaikonis Tiksi.

Šai apgabalā nevar nolasīt pareizo kompasa rādījumu, jo aktiskais ziemeļu virziens sakrīt ar kompasa adatas ziemeļiem. Zinātnieki domā, ka katastrofu iemesli varētu būt slikti laika apstākļi un lieli viļņi. Velna jūrā tiek fiksēta arī tāda anomālija kā depresēts dzīvības stāvoklis. 1978.gadā vaļu mednieku bāzes jūrnieks Ustimenko (Б.И.Устименко) kuģī diedzēja rudzu graudus. Ejot cauri Velna jūrai, graudi uzpampa, pārsprāga, taču asnus neizdzina. No tiem iztecēja pienam līdzīgs šķidrums. Cilvēki šeit parasti jūtas miegaini, vārgi, noguruši un nospiestā garastāvoklī. Rajonam ir tik slikta slava, ka tā, iespējams, pat aizēno Bermudu trijstūra slavu.

Jūrnieki apgalvo, ka šai rajonā nemana vaļus, delfīnus, albatrosus un citu dzīvību.

Cerībā atklāt šo bīstamo viet noslēpumu, Japānas transporta ministrija te uzsākusi pētījumu projektu. Jūrā uzstādīta robotu boja, kas gadiem te peldēs un pētīs vēju, straumes un laika apstākļus.

Ir ziņas, ka rajonā vērotas arī neizskaidrojamas gaismas parādības. nezināmi objekti. Tādu anomāliju cēloņi šai vietā joprojām ir neizprasti.

Saites.
Anomālās zonas.
Okeānija.