Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Zelts

Ģeologi ir pārliecināti, ka ķīmisko elementu pārvēršanās norisinās arī nedzīvajā dabā. Saskaņā ar Urālu ģeologa P.Koroļkova teikto, gandrīz visas rūdu rašanās vietas radušās pastāvīgas elementu pārvēršanās rezultātā. To skaitā ietilpst arī slavenās zelta atradnes Dienvidāfrikā, kurās jau vairāk kā pusgadsimtu iegūst 40% visas pasaules zelta.
„Zelts aug zem zemes,” - tā teica senatnē. Daži zeltrači tam tic arī šodien. Viņi uzskata, ja pēc daudziem gadiem nokāps pamestā šahtā, kur kādreiz iegūts zelts, tur atkal varēs atrast zeltu.
Arī Leonards da Vinči atzīmējis šo parādību: „Uzmanīgi paskatieties uz zelta atzarojumiem, un jūs ieraudzīsiet to galos jaunu atzarojumu asnus.”

Ķēniņa Zālamana raktuves.

„Dievu metāls.”

Vēsture. Saskaņā ar Zakarijas Sitčina interesanto teoriju tieši zelts bija par iemelu tam, lai uz Zemes ierastos anunaku ekspedīcija tālās Nibiru planētas.
Tiek uzskatīts, ka vissenākie zelta izstrādājumi tikuši atrasti Zagrosas plakankalnē Taura kalnos. To vecums ap 6000 gadu.
To apstrādāja jau III g.tk.pmē. Indas ielejas civilizācija.

Zelta cena. Augstākā zelta cena bija ap 2011.gadu, kad viena Trojas unce maksāja 1900 ASV dolāru.

Zelts mūsdienu ekonomikā. 1971.gada augustā prezidents Niksons „atsaistīja” ASV dolāru no zelta standarta, un noteica fiksētu zelta cenu – 35 ASV dolāri par vienu Trojas unci.
1972.gadā ASV devalvēja dolāru līdz 38 dolāriem par Trojas unci zelta.
1980.gada janvārī augstās naftas cenas, PSRS iebrukums Afganistānā un revolūcija Irānā tā ietekmēja zelta cenu, ka tā uzkāpa līdz 850 ASV dolāriem par Trojas unci.
1999.gada augustā tirgū v aldīja bažas par ASV Centrālās bankas rezervju samazināšanos, un zelta ieguves kompānijas steigā izpārdeva zeltu bailēs, ka tā cena varētu kristies. 1 Trojas unce maksāja 251,7 ASV dolāri.
2005.gada 29.novembrī pirmo reizi kopš 1987.gada decembra 1 Trojas unces cena pārsniedza pustūkstoti dolāru un maksāja 501,5 ASV dolāri.
2008.gada 14.martā pirmo reizi ASV tirgus vēsturē zelta cena pārkāpa tūkstoš dolāru atzīmei (1 Trojas unce maksāja 1007,10 ASV dolāru).
2010.gada 14.oktobrī sasniegta patlaban augstākā zelta cena vēsturē – 1 Trojas unce maksā 1388,1 ASV dolāri.

Interesanti! Vieni no lielākajiem zelta uzkrājumiem pasaulē atrodas Indijas pilsoņu rokās - uzskata, ka indiešiem ir ap 20 000 t zelta. Indieši zeltu nodod mantojumā no paaudzes uz paaudzi.

Zelts kā ekonomiskās stabilitātes garants. Gadu tūkstošiem tas uzskatīts par vienu no finansiālās drošības stūrakmeņiem. Gatavojoties vai sākoties krīzei, daudzi par savu naudu uzpērk zeltu.

Zelta raktuves.
Polijā zelta raktuvēs ierīkots pazemes muzejs, kurā katram ir iespēja izmēģināt laimi zelta skalošanā.
Tankavāras zelta raktuves. Bijušais zeltraču ciems Norvēģijā (varbūt Somijā), kur katrs šodien var pats izmēģināt laimi zelta skalošanā.

Balarata. Austrālijas Zelta drudža laiku pilsētiņa.

Zelta izmantošana medicīnā. Tā kā zelts atstaro infrasarkanos siltuma starus, to var izmantot arī blakus esošo (vēža) šūnu uzkarsēšanai līdz temperatūrai, kurā tās iet bojā.