Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Brazīlija

Lielākā Dienvidamerikas valsts.

Pastāv uzskats, ka Brazīlija savu nosaukumu ieguvusi pateicoties tur augošajam brazas kokam, kuru dēvē arī par adataino cezalpīniju, sarkano sandalu un pernambuku. Līdz XX gs. šo koku izmantoja, lai iegūtu krāsvielas audumu izgatavošanai.

Galvaspilsēta - Brazilja.

Karogs. Tajā redzama zvaigžņotā debess, kas bijusi redzama virs Riodežaneiras 1889.gada 15.novembrī plkst. 8:30.

Iedzīvotāji. Indiāņi - gvarāni (valsts DR).

Administratīvais iedalījums.
      Paras pavalsts.

Brazīlijas vēsture. 1903.gadā karoja pret Bolīviju un ieguva no tās teritorijas.
Galvaspilsētu Brazilju pilnīgi no jauna uzcēla XX gs. 50.gados, lai no toreizējās galvaspilsētas Riodežaneiras pārceltu valsts likumdevēju, izpildu un tiesu varu institūcijas.
Militārā diktatūra (1964.-1985.g.). Militārā valdība. Valstī militārpersonas valdīja laika posmā no 1964. līdz 1985.gadam.
Luīsa Inasju Lula da Silvas prezidentūra (2003.-2011.g.). Centriski kreisās Strādnieku partijas dibinātājs, tautā saukts par Lulu. Ar Silvas vārdu Brazīlijā saistās tā saucamais "kreisais pagrieziens," tostarp veiksmīga cīņa pret nabadzību, valsts ekonomiskā augšupeja un ievērojams Brazīlijas autoritātes pieaugums starptautiskā mērogā. Tādēļ Silva brazīliešu vidū bija ārkārtīgi populārs un ar viņa atbalstu bija pietiekami, lai nākamajās prezideta vēlēšanās (pie tam divās pēc kārtas!) uzvarētu nākamā kreiso kandidāte Dilma Rusefa.
Dilma Rusefa (2011.-2016.g.). Bijusī komunistu partizāne. Pirmajos viņas darba gados Brazīlija piedzīvoja strauju augšupeju, pateicoties lielajām naftas cenām un Ķīnas lielajam pieprasījumam - dzelzsrūda un sojas pupiņas. No eksporta iegūtos lūidzekļus ieguldīja sociālajās programmās, kas daudzus brazīliešus glāba no nabadzības. Amerikāņi ieguldīja milzu pūles, lai atstādināt viņu no varas.
Etiķa revolūcija (2013.-2016.g.). Kreiso ilgstoša atrašanās pie varas Brazīlijā noveda pie atklātas valsts iestāšanās antiamerikāniskās pozīcijās un tikpat atklātas pievienošanās Krievijas un Ķīnas nometnei. 2016.gadā ar neslēptu ASV atbalstu sākās konservatīvo pretuzbrukums un Rusefa zaudēja amatu impīčmenta rezultātā. Beidzās ar kreiso politiķu atstādināšanu no varas.
Līdz ar to apsūdzības korupcijā izvirzīja eksprezidentam Silvam. Tika apgalvots, ka par veiksmīgu darījuma noslēgšanu ar valsts naftas kompāniju Petrobras viņš no kāda uzņēmuma saņēmis dāvanā elitāru dzīvokli, kuru nav deklarējis kā sev piederošu. 2017.gadā Brazīlijas Federālā tiesa atzina Silvu par vainīgu korupcijā, nepatiesu liecību sniegšanā un naudas atmazgāšanā - piesprieda 9,9 gadus ilgu cietumsodu. Pēc pārsūdzēšanas sods palielinājās līdz 12 gadiem un Silva to izcieš Kuritibas pilsētas cietumā.
Žaira Bolsonaru valdīšana (2018.-patlaban). 2018.gada oktobrī ar 55% balstu tika ievēēts par Brazīlijas prezidentu Žairs Mesiass Bolsonārs. Daudzi šaubās par viņa spējām reformēt valsti, jo uzskata vienkārši par stulbu.

Lielākā dzelzsrūdas, sojas pupiņu un eļļas eksportētāja pasaulē.

Aplūkojamie objekti.
Pie Amazones iztekas okeānā atrastas keramiskās urnas ar ornamentiem, kas līdzīgi Ūras māla podiem. Tādas urnas atrastas arī augšup pa Amazoni.

Pakovala sala – mākslīga, tajā ir daudz kurgānu. Izrakumi nav veikti.

Beni upe. Gar šo upi atrastas apmetnes ar ārkārtīgi bagātu bronzas darbarīku klāstu. Pa šo upi bronzu veda uz Atlantijas okeānu.

Brazilja. Brazīlijas galvaspilsēta. Tās plānojums no gaisa atgādina lidmašīnu. Brazīlijas parlaments un Nacionālais kongress atrodas pilota kabīnes daļā. To pilnīgi no jauna uzcēla XX gs. 50.gados, lai no toreizējās galvaspilsētas Riodežaneiras pārceltu valsts likumdevēju, izpildu un tiesu varu institūcijas. Patlaban tur dzīvo ap 4,6 miljoni iedzīvotāji. No Latīņamerikas valstīm tai ir lielākais IKP uz vienu iedzīvotāju.

Vissvētās Jaunavas Marijas katedrāle. Nezinām, kur tieši atrodas. Tā ir viena no unikālākajām Brazīlijas celtnēm. Modernisma stilā cēlis Oskars Nīmeijers. Ilgu laiku katoļu baznīca atteicās to iesvētīt, jo Nīmeijers bija ateists.

Maringas katedrāle. Visaugstākā katoļu baznīca Dienvidamerikā. Interesanti, ka par iedvesmu tās būvei kalpoja pirmais PSRS kosmiskais pavadonis Sputnik-1, kas tika palaists 1957.gada 4.oktobrī.

Manausa. Lidojums turp no citām Brazīlijas pilsētām var izmaksāt pat 1000 USD, tādēļ ieteicama lidojumu karte, kas dod tiesības veikt vairākus lidojumus 21 dienas laikā. Iekšzemes lidsabiedrības tādas kartes piedāvā sākot no 300 USD. Informācija:
www.varigbrasil.com
www.tamairlines.com

Ekskursijas pa džungļiem piedāvā Juma Lodge, cena sākot ar 380 USD. Informācija par Brazīlijas tūrismu:
www.jumalodge.com
www.braziltourism.org
www.turisma.gov.br.

Nepieciešams spēcīgs pretlīdzeklis insektiem.
Caipirinha – tradicionālais ruma un cukurniedru kokteilis. 

Igvasas ūdenskritums. 

Tijuka tropu mežs.
Petropole. Brazīlijas imperatoru vasaras rezidence.
Serra dos Orgaos nacionālais parks. Unikālu formu klintis, gleznaini kalnu ceļi un Brazīlijas džungļi.
Parata. Viena no simpātiskākajām Brazīlijas koloniālajām pilsētiņām. Paisuma laikā tā applūst, kļūstot par "Brazīlijas Venēciju."

Pantanalas mitrājs. Lielākais pasaulē.

Zaļais krasts. (Costa Verde) Gleznaina salu un pludmaļu simfonija, kas paslēpusies  starp veģetācijas klātiem kalniem un klintīm.
Trindade. Viena no skaistākajām Brazīlijas pludmalēm.

Kazino pludmale. (Praia do Cassino - portugāļu val.)" Šī gaišām smiltīm klātā pludmale stiepjas teju 250 kilometru garumā, ir visgarākā pludmale pasaulē. Kā minēts "Worldatlas," pludmali gada laikā apmeklē aptuveni 150 tūkstoši atpūtnieku, kas laiski sauļojas vai iecienījuši aktīvu laika pavadīšanu – sērfošanu, niršanu vai burāšanu.

Apdraudēti ir Brazīlijas atlantisko mežu DA rezervāti, UNESCO sarakstā.
Panorāma. Anomālā zona, kura novēroti zvaigžņveida NLO lidojumi un nosēšanās.
Brazīlijas tropisko putnu parks.

Tradīcijas.
Kapoeira. Brazīliešu nacionālā cīņa. Tās laikā spēlē mūzikas instrumentu - berimbau.
Rio karnevāls.

      Brazilja.
      Riodežaneira.
      Sanpaula.

Keimadagrandes sala. (Queimada Grande island) Saukta par "Čūsku salu." 35 km attālumā no Brazīlijas piekrastes. Brazīlijas valdība noliegusi to apmeklēt, jo tā čum un ņudz no briesmīgi indīgām čūskām. Sala ir tikai gandrīz 0,5 km2 platībā, bet te atrodas ap 4000 čūskām. Daudzas no tām ir vienas no indīgākajām pasaulē.

Mukuže. Ļoti nomaļa apdzīvota vieta, kur bieži novēro NLO.
Vardžinja. Viena no anomālākajām zonām Brazīlijā, kur 1996.gadā, iespējams, norisinājies tā sauktais Brazīlijas incidents.
Cukura galvas kalns.
Zaļā elle.
Galvenokārt Brazīlijā. 

Nacionālā virtuve.
Cachaca - brazīļu stiprais grādīgais.