Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Cionisms, cionisti

Žīdu nacionālisma ideoloģija, kuras rezultātā tika nodibināta Izraēlas valsts.

Ņemot vērā žīdu neparsto vēsturi un darbības veidu, viņu cionisms daudzkārt pārkāpj vienkārša nacionālisma robežas un pārvēršas šovinismā.

1975.gadā ANO pieņēma rezolūciju Nr.3378 "Elimination of all forms of racial discrimination," kura "Nosaka, ka cionisms ir rasisma forma un rasu diskriminācija" (Determines that Zionism is a form of racism and racial discrimination). 1991.gadā ļoti kaismīgi pret šo rezolūciju uzstājās Dž. Bušs vecākais un tā paša gada 16.decembrī 73.plenārsēdē tika pieņemta rezolūcija Nr. A/RES/46/86 "Elimination of racism and racial discrimination," kas atsauca iepriekšējo rezolūciju. Tā bija milzīga visas pasaules cionisma uzvara, jo nu cionisms bija atzīts par pieļaujamu un atbalstāmu ideoloģiju. 
Interesanti, ka tobrīd Latvija vēl nebija nosūtījusi darbā uz ANO savu pārstāvi (pirmais Latvijas vēstnieks ANO bija A.Baumanis), taču kāds mūsu vietā tomēr jau bija parakstījies par šo rezolūciju. Valdis Šteins atceras: "Es tajā laikā strādāju AP Ārlietu komisijā un neatceros, ka mēs kādā komisijas sēdē būtu vispār šo jautājumu skatījuši. Uz jautājumu, kas nobalsoja par Latviju, man nespēja dot atbildi arī Ārlietu ministrija." (V.Šteins, "Tautvaldība," 2018.g., 18.lpp.)

Saites.
Izraēla.