Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Čivava, Meksikas pavalsts

Čivava. Abu slavenāko Meksikas revolucionāru Pančo Villas un Tēva Idalgo nāvessoda izpildes vieta.

Naikas alu komplekss. Šobrīd zem Naikas kalna zināmas jau divas alas: 120 m dziļi pazemē atrodas Cueva de las Espadas jeb Zobenu ala, kura tika atklāta 1910.gadā un nosaukumu ieguva tādēļ, ka tajā atrodas metru gari ģipša asmeņi. Šeit atrodošies kristāli ir vairāk, taču mazāki nekā 290 m dziļajā Cueva de los Cristales, kuru 2000.g. atklāja divi kalnrači, darba vajadzībām meklējot jaunus tuneļus. Šai alā atrodamie kalnu kristāli ir vieni no lielākajiem vispār redzētajiem dabīgajiem kristāliem. Daži gludie, gaismu neaizturošie stabi ir 11 m gari un sver ap 5 t.
Abas alas ģipša stabus ieguva pēc vulkāna izvirduma, jo pēc tā pazemes ejās nosēdās metāla sulfīdi. Mineralizēšanās procesa noslēgumā pirms vairāk nekā 20 miljoniem gadu alā uzkrājās arī pietiekami daudz kalcija sulfātu.
Kristālu ala ir pakava formas iedobums kaļķakmens klintī. Tā ir 10 metru plata un 30 metru gara. Alas grīda ir klāta ar kristāliskiem, perfekti noslīpētiem bluķiem. Gan no tiem, gan no grīdas spraucas ārā kristāla stabi. 

Saites.
Meksika.