Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Dogu skulptūriņas

Dogu – „ierīce, instruments” (japāņu val.).
Neparasta izskata humanoīdu būtņu māla figūriņas, vienas no senākajām māla figūriņas pasaulē, kuras saista ar tā saucamo Dzemonu kultūru Japānā.

Vecums. Ar C metodi vecums noteikts no 3–10 tūkstošiem gadu, un pieder pie pašām vecākajām cilvēku radītām figūrām. Visvecākajām no dogām esot pat 12 000 gadu.
Apraksts. Māla statuetes, augumā svārstas no 8–30 cm. Izskats īpatns, proporcijas nav ievērotas. Patlaban atrastas apmēram 3000 dažādu dogu figūru. Šīs figūriņas gatavojuši Japānas akmens laikmeta cilvēki – dzemoni, kas dzīvoja Japānā pirms 10–20 000 gadu.
Vairumā gadījumu ķiveres priekšpusē ir divas lielas un apaļas lēcas, dažiem eksemplāriem ir tikai viena lēca, kas aizņem visu augšējo sejas daļu. Lēcās ir iegarenas horizontālas šķirbas – tās domājams esam saules aizsargsietiņu mūsdienu analogi. Dažām ķiverēm aizmugurē ir skatu logi. Gandrīz visiem darinājumiem vaigu un mutes vietā ir trīs apaļi pauguri. Ir doma, ka tie līdzinās sakaru kabeļu un elpošanas vada rozetēm. Dažās figūrās ķiveres nav, tad skatam atklājas cilvēka galvai līdzīga galva.
Hipotēzes. Bouns Grīns izteicis domu, ka figūriņas attēlo kosmiskos Atnācējus. Mazās krūtis esot vadības pogas. Figūriņu galvas patiesi izskatās līdzīgas skafandru ķiverēm. Rokas un pēdas vairumam skulptūru nav, iespējams, ka atainots ir tukšs skafandrs bez cilvēka.Šai tēmai veltīta viņa grāmata „Kosmiskais skafandrs, kam ir 6000 gadu,” kas piedzīvoja atkārtotu izdevumu 1997.gadā. 

---------------------------

Dogu - "iekārta," "instruments."

Japānā uzietās māla statuetes, kas ir pašas vecākās zināmās cilvēku darinātās māla statuetes. Tās darinātas Dzemonas kultūras periodā un ir 3-10 tūkstošus gadu vecas.

Statuju augstums ir 8-30 cm, tās uzietas ap 3000 gabalām. Interesanti, ka daudzas no tām atgādina cilvēkus skafandros, īpaši to galvas daļa, ar ko izraisījušas ufologu interesi un dažādas ufoloģiskas teorijas, tā pamatojot paleovizīšu iespējamību sirmā senatnē.

Saites:
Paleokontakta teorija.
Dzemonas kultūra.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dogu – „ierīce," "instruments” (japāņu val.).

Atrašanās vieta. Japāna.

Vecums. 6000 gadu. Ar C metodi vecums noteikts no 3–10 tūkstošiem gadu, vecākajām no tām esot pat 12 000 gadu.
Tādejādi tās ir pašas senākās mums zināmās cilvēku gatavotās keramikas skulptūriņas.

Daudzums. Pavisam to ir uziets ap 3000 gabalām, visas dažādas.

Autori. Šīs figūriņas gatavojuši Japānas akmens laikmeta cilvēki – dzemoni, kas dzīvoja Japānā pirms 10–20 000 gadu.

Apraksts. Māla statuetes. Augumā svārstas no 8–30 cm. Izskats īpatns, proporcijas nav ievērotas.
Figūriņas atgādina cilvēkiem līdzīgas radības ar izkropļotām proporcijām.
To galvas ir visai līdzīgas mūsdienu kosmonautu skafandra ķiverēm. Vairumā gadījumu ķiveres priekšpusē ir divas lielas un apaļas lēcas, dažiem eksemplāriem ir tikai viena lēca, kas aizņem visu augšējo sejas daļu. Lēcās ir iegarenas horizontālas šķirbas – tās domājams esam saules aizsargsietiņu mūsdienu analogi.
Dažām ķiverēm aizmugurē ir skatu logi. Gandrīz visiem darinājumiem vaigu un mutes vietā ir trīs apaļi pauguri. Ir doma, ka tie līdzinās sakaru kabeļu un elpošanas vada rozetēm. Dažās figūrās ķiveres nav, tad skatam atklājas cilvēka galvai līdzīga galva.
Rokas un pēdas vairumam skulptūru nav, iespējams, ka atainots ir tukšs skafandrs bez cilvēka.

Hipotēzes.
Reliģisks simbols. Daži antropologi uzskata, ka dogu ir kulta figūriņas, kas simbolizē mīlestību, auglību un bērnu dzimšanu, vai arī ir apglabāšanas rituāla piederums. Viņi uzskata, ka dogu simbolizē sievišķo sākumu, jo visām figūriņām ir plati gurni un izteikti krūšu apaļumi. Bouns Grīns turpretī šai domai nepiekrīt, jo figūras esot pārlieku neproporcionālas, lai attēlotu sieviešu ķermeni.

Kosmisko atnācēju atveidi. Šo teoriju aizstāv Bouns Grīns. Mazās krūtis esot vadības pogas. Šai tēmai veltīta viņa grāmata „Kosmiskais skafandrs, kam ir 6000

Saites.
Dzemonu kultūra.