Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Igors (922.-945.g.)

Novgorodas kņazs no 912. līdz 941.gadam, Kijevas lielkņazs no 913. līdz 945.gadam, Krievu Rūriku kņazu dinastijas pamatlicējs.

Vārds. Īstā vārdā Īlavs Rērihsens, Ingvar, Inge.
Krieviski - Игорь Рюрикович.
 
Radniecība. Tēvs - pusmītiskais dinastijas aizsācējs Rūriks.
Sieva - kņaziene Olga.

Dzīvesgājums. Dzimis 876.gadā.
Iekšējā un ārējā politikā bija Oļega Viedā politikas turpinātājs. Stiprināja valstiskumu austrumslāvu vidū, Nostiprināja Kijevas kņaza varu slāvos starp Dņestru un Donavu.
Apprecēja Olgu 903.gadā.
Kāpa tronī 912.gadā.

Ārpolitika. Igors ar savu karadraudzi devās 2 pārgājienos uz Aizkaukāzu - 913. un 943.gados, par to esot ziņas arābu un žīdu vēsturiskajos avotos, bet krievu hronikās ne vārda. Iespējams tādēļ, ka karagāienos devās krievu varjagi, kas dzīvoja Hazāru kaganāta teritorijā.

Drevļanu sacelšanās (913.-914.g.). Igors apspieda sudāvus (drevļanus) un uzlika lielākas nodevas nekā to bija pirms viņa darījis Oļegs.

Pirmais no krievu kņaziem satikās ar pečeņegiem, piespieda tos noslēgt pamieru uz 5 gadiem. Pečeņegu atnākšana 915.gadā un karš ar tiem 920.gadā. 915.gadā Igors ar tiem sarunāja, pečeņegi aizgāja uz rieteņiem.

Karagājieni uz Konstantinopoli. Tāpat 2 reizes devās karagājienos uz Konstantinopoli - 941.gada karagājiens beidzās neveiksmīgi, jo viņa laivas tika sadedzinātas ar "grieķu uguni."
Toties veiksmīgs bija 944.gada karagājiens, kad bizantieši bija spiesti Igoram piedāvāt izpirkumu. Tāpat starp slāviem un bizantiešiem 944. vai 945.gadā tika noslēgts miera līgums.

Jaunu cietokšņu rašanās. Koenugarda (Kijeva) kļuva par apvienoto kņazistu galvaspilsētu.

Nāve. Sudāvi (drevļani) saraustīja Īlavu Rērihsenu (Igoru) gabalos 945.gadā, kad tas no viņiem mēģināja ievākt papildus nodokļus.

Saites.
Kijevas kņazi (912.-1321.g.).