Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Islāma valsts

Islāma valsts atsakās uzņemties atbildību par Krievijas ekonomisko stāvokli.

Islāma Valsts Irākā un Sīrijā jeb arābu saīsinājumā Da’eesh. Patlaban šo veidojumu parasti dēvē vienkārši par Islāma Valsti.

Šī organizācija ir unikāla ar savu strikto Korāna interpretāciju, vahabisma skolas praktizēšanu un aicinājumu uz nebeidzamu džihādu līdz tiks izveidots vispasaules kalifāts.

Atšķirībā no citām radikālām islāmistu organizācijām, Islāma Valsts ir pieteikusi sevi kā valstisku veidojumu – kā kalifātu, kā visu musulmaņu ticīgo kopienu (ummu), ar savu kalifu Abu Bakru al Bagdadī priekšgalā un šariātu kā vienīgo un patieso likumu. Islāma Valsts likumdošana un lietu kārtība savā striktumā un barbarismā ir izraisījusi šoku pat teroristiskās organizācijas Al-Qaeda aprindās. Tā ir izplatījusies ne tikai pusē Sīrijas un Irākas teritorijās, bet savas aktivitātes īsteno arī Ēģiptē, Lībijā, Jemenā, Libānā un, iespējams, citur Tuvajos Austrumos. 

2015.gads.

2016.gads. 
4.marts. ASV gaisa triecienos, iespējams, nogalināts viens no IV līderiem - par "aizsardzības ministru" dēvētais Omārs aš Šišani, īstā vārdā Tarhans Batirašvili, Gruzijas pavalstnieks un bijušais Gruzijas armijas karavīrs.

2019.gads. Amerikāņi īpašāoperācijā nogalināja Islāmavalsts līderi Abū Bakru el Bagdadi.

2020.gads. Par jaunolīdri pasludināja Muhamedu Abdelrahmanu ibn Mauli.

Saites.
Islāms.