Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Katrīna, svētā

Svētā.

Grieķu valodā „Katrīna” nozīmē „šķīstā.”

Leģenda vēsta par dievbijīgu meiteni Katrīnu, kas dzīvojusi IV gs. Aleksandrijā un krājusi naudu pilsētas baznīcas būvei, taču viņa tikusi apmelota un sodīta uz moku rata par sakariem ar nelabo. Pēc nāves tā tomēr attaisnota un nosaukta par svēto. 

Katrīna Kuldīgas ģērbonī. Ģerboni ar Svētās Katrīnas attēlu pirmo reizi apstiprināja 1938.gadā, taču atjaunot to izdevās tikai 1996.gadā – pēc neatkarības atgūšanas. Par ģerboni esot teikts: „Sarkanā laukā sudraba jaunava – Svētā Katrīna – ar kroni, labajā rokā rats ar tam piekārtu krustiņu, kreisajā lejupvērsts zobens.”
Jau ordeņa laikos Kuldīgas pilsētas zīmoga centrā bija Svētās Katrīnas figūra, kas vienā rokā turēja moku ratu ar sešiem spieķiem, bet otrajā – zobenu. Viduslaikos Svēto Katrīnu uzskatīja par garīga darba darītāju - teologu, filozofu, advokātu un studentu aizstāvi.

Sv.Katrīnas klosteris.
Atršanās vieta. Ēģipte, Sinaja pussalas dienvidos, Sinaja kalna pakājē.
Vēsture. Klosteris celts IV gs. tajā hipotētiskajā vietā, kur Jahve no Degošā Ērkšķukrūma uzrunāja Mozu. Iesākumā tika uzsliets zvanu tornis. Turpmākajos gados to paplašināja un V gs. tas pārvērtās par visai solīdu klosteri zem Aleksandrijas koptu baznīcas patronāžas. VI gs. Romas imperators Justiniāns ap klosteri uzslēja masīvu sienu, kas aizsargāja pret beduīnu cilšu uzbrukumiem. Galu galā XI gs. viss klostera komplekss tika veltīts Sv.Katrīnai.
Apraksts. Viena no retajām oāzēm apvidū. Atrodas tieši Sinaja kalna pakājē. Daudz dateļpalmu. Klosterī līdz mūsdienām saglabājušās V un VI gs. celtas būves.
Objekti.
Galvenā baznīca. Tajā ir gleznas un svētbildes, no kurām dažām ir ap 1500 gadu.
Degošais Ērkšķukrūms. Tas ir avenājs un aug akmensdārzā. Mūki to uzskata par īsto Degošo Ērkšķu krūmu, kaut gan tas ir visai neiespējami.  

Citi objekti.
Sv.Katrīnas baznīca Macorbo salā Venēcijas lagūnā. Celta VIII gs.

Sv.Katrīnas franciskāņu klosteri. Viens no tādiem pirmajiem bija Lībekā. par godu tam arī visbijas un Rīgas franciskāņu klosteri tika nosaukti Sv.katrīnas vārdā.

Saites.
Kristiešu svētie.
Kristietība.