Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Karostas cietuma Baltā dāma

Paranormāla parādība, kas kopš II Pasaules kara beigām novērojama Karostas cietumā Liepājā.

Saskaņā ar plaši izplatītu leģendu šeit spokojas kopš 1944.gada, kad pie cietuma vācieši nošāvuši kādas meitenes līgavaini. Meitene iekļuvusi cietumā pie mīļotā, bet, uzzinājusi par tā nāvi, turpat 18.kamerā pakārusies. Kopš tā laika cietuma ēkā tiekot novērotas spokošanās un poltergeistam raksturīgas parādības - soļi, kvēlspuldžu izskrūvēšanās, klaudzināšana pa durvīm, durvju virināšanās. Kopš tā laika uzskata, ka cietumā spokojas tā saucamā Baltā dāma, kuru patreizējie ēkas darbinieki draudzīgi sauc par Meiteni.

Senākais mums zināmais avots spoka sakarā ir Latvijas armijas virsnieks Aivars Feldmanis, kurš līdz 1997.gada rudenim bija Karostas Liepājas garnizona virssardzes priekšnieks un bieži uzturējies šai ēkā. Pats viņš vairākkārt sastapies ar šo parādību - tostarp novērojis arī vizuāli.

Kopš 2002.gada Karostas cietumu apsaimnieko entuziastu grupa - "Karostas Glābšanas biedrība" ar zīmīgu saīsinājumu - KGB. Tad Karostas cietums kā tūrisma objekts aši ieguva popularitāti, līdz ar to arī tā spoks. 2006.gadā to apmeklēja 29 000 tūristu.

2009.gada februārī Liepājas Garnizona cietumu apmeklēja Starptautiskā spoku mednieku komanda Ghost Hunters, kas šo drūmo ēku atzinusi par vienu no visaktīvākajām vietām paranormālo parādību ziņā, kādās vien spoku mednieki ir bijuši. Rezultātā tapis filmēts materiāls amerikāņu publikai - TV fantastikas kanālam Sci Fi.

Paranormālā parādība cietumā nerimst vēl joprojām un turpina izsaukt interesi. Par spoku var pastāstīt vai ikkatrs Karostas cietuma darbinieks. Kopš 2017.gada augusta portāls Aliens.lv ir uzsācis vākt un apkopot informāciju par šo fenomenu.

Raksti.
Leģenda par Karostas cietuma Balto dāmu.
Karostas cietuma gids Kristers Krafts stāsta par cietuma spoku.
Karostas cietuma gide Kitija Šmite stāsta par savu pieredzi spoka sakarā.

Saites.
Liepājas Karostas cietums.
Spoki.