Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Mazā tautiņa

Saukta arī par "neredzamo tautu/iņu."

Ar šādu apzīmējumu ķeltu, ģermāņu un romāņu tautu kultūrās tiek saprastas mitoloģiskās būtnes - fejas, rūķi un elfi, kas vairumā gadījumu tiek raksturotas kā maza auguma būtnes.

Folklorists Evanss Vencs savā grāmatā „Ķeltu zemes mistiskie ticējumi” rakstīja, ka „...nav bijis tādas rases vai civilizētas nācijas, kuras reliģijā tādā vai citādā formā nebūtu ticējumu par neredzamo pasauli, kuru apdzīvo fantastiskas būtnes.” Visā pasaulē sastopami stāsti par šo „mazo tautiņu,” kas dzīvo tepat kaut kur paralēli ar mums uz Zemes, iespējams kalnu alās, vulkānu krāteros, dziļi pazemē vai kaut kādā paralēlā dimensijā

Gadsimtu gaitā cilvēki ar tiem spējuši sadzīvot itin labi, lai gan bijušas arī nesaprašanas un pat agresijas. Fejas, rūķi, elfi, dažkārt arī nāras un troļļi, nostāstos un folklorā savijušies tik cieši, ka lāga nav nodalāmi.

Tāpat ufoloģijā pēdējās desmitgadēs nonākts pie slēdziena, ka „mazās tautiņas” fenomens daudzējādā ziņā saistāms ar NLO un Nolaupīšanām.

Mazās tautiņas pasaulē. 
Adigejieši dēvē dolmeņus par "punduru mājokļiem" ("сырп-ун").

Osetīniem ir leģenda par mazo tautiņu - bicenta, kuriem esot piemitušas pārdabiskas spējas. Tā, piemēram, bicentu sikcilvēki ar vienu acu skatienu spējuši nogāzt milzīgu koku. Saskaņā ar nostāstiem punduri dzīvo jūrā . bez tam, osetīni arī apgalvoka kaukāza tautu prieksteči - mītiskie narti, arī bijuši izgājuši no jūras un snieguši ļaudīm kultūru. Vai nartu godināšanai izveidoti akmens monumenti Kaukāzā zivs formā? 

Grāmatas.
Thomas Keightley. "The World Guide to Gnomes, Fairies, Elves and Other Little People." 1878.g.
Robert Kirk, Andrew Lang. "The Secret Commonwealth of Elves, Fauns add fairies." 1691.g. Lang's edition of Robert Kirk's Secret Commonwealth (1691). London: David Nutt, 1893.

Saites.
Paralēlās pasaules.
Fejas.
Rūķi.
Elfi.