Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Nigērija

Valsts Āfrikas vidienē.

Galvaspilsēta - Abudža.

Iedzīvotāji. Fulbi.

Vēsture. Nigērijas meistari ir slaveni ar savām bronzas statuju gatavošanas metodēm, kuras gatavoja ar liešanu matricās. Pašas vecākās no statujām ar C metodi datētas ar 2100 g.pmē. Pie Ifes atrastas bronzas figūras. Sevišķi interesanta ir Poseidonam līdzīgā jūras valdnieka Olokuna galva. Tas bija zemestrīču dievs. Šie artefakti pieder senās jorubu cilts kultūrai – aptuveni 1600.g.pmē. Pētījis Leo Frobēnijs un atradis kultūrā daudz līdzību ar grieķiem, asīriešiem, ibēriešiem un etruskiem.
Pilsoņu karš (1967.-1970.g.). Tas bijis tik asiņains un juceklīgs, ka kopš tā laika Nigērijas skolās vairs nemāca vēsturi, jo nevar paskaidrot šī kara izcelšanos.
2002.gadā Nigērijas valdība atļāva konkursa „Mis Pasaule – 2002” sarīkošanu galvaspilsētā Abudžā. Vairāk kā 200 cilvēku gāja bojā triju dienu ilgas sadursmēs starp musulmaņiem un kristiešiem Kadunā valsts ziemeļos. Sadursmes sākās 21.novembrī. Musulmaņi skaistuma konkursa rīkošanā saskatīja neislamismu. Laikrakstā „Šīdiena” tika izteikts interesants viedoklis, ka varbūt pats pravietis Muhameds priecātos par sieviešu daili un „iespējams, izvēlētos sev sievu no konkursantu vidus.”

Aplūkojamie objekti.
      Dolmeņi.
      "Burvju aka."
Kaut kur Nigērijā. 
      Nāves ezers. Vieta, kur nezināmu iemeslu dēļ ejot bojā cilvēki.