Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Omārs II (717.-720.g.)

Omārs ibn Abd al Azīzs – pilnā vārdā.

Radniecība. Iepriekšējā kalifa Suleimana brālēns.

Biogrāfija. Pirms valdīšanas bija Arābijas vietvaldis.
Nāca pie varas 717.gadā - grūtā laikā. „Omārs ibn Abd al Azīzs atgādināja vienacaino starp aklajiem” (Al Masudi „Zelta pļavas,” 10.gs.).

Iekšpolitika. Bija saasinājušās attiecības starp arābiem un islāmu pieņēmušajiem vasaļiem nearābiem (muvalītiem). Lai apietu šīs pretišķības, Omārs II novienādoja tos tiesībās ar arābu un nearābu iedzīvotājiem. Arābiem arī bija jāmaksā zemes nodokļi, un tas būtiski papildināja paplucināto kalifāta kasi.

Ārpolitika. 717.gadā sarīkoja karagājienu uz Konstantinopoli, kas atkal beidzās ar neveiksmi. Kalifātam no tā cēlās lieli finansiāli tēriņi un tas bija sākums tam, ka sašķobījās omeijādu autoritāte kalifātā.

Islāms. Bija pirmais kalifs, kas aicināja pāriet islāmā iekaroto teritoriju iedzīvotājus – nearābus. Islāma domātājs Hailans al Dimaski kritizēja Omāru II, ka tas nepietiekami aktīvi veicot islāma reformas kalifātā, un kalifs viņā ieklausījās.
Lika jūdiem un kristiešiem ģērbties atšķirīgi no musulmaņiem, lai tos aši un nekļūdīgi varētu atšķirt, un neļāva tiem dienēt savā armijā.

Kopsavilkums. Viņa īsās valdīšanas laikā tika nostiprināta kalifāta autoritāte. Iegājis vēsturē kā liels reformators. Tomēr viņa neveiksmīgais karagājiens uz Konstantinopoli ievadīja Omeijādu dinastijas norietu.
Nomira 720.gadā.  

Saites.
Arābu kalifi (~570.-1924.g.).