Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Parakasas trejdeksnis

Viens no slavenākajiem Peru ģeoglifiem.

Atrašanās vieta. Atrodas Peru, Klusā okeāna krasta sarkanīgajā klintī līcī pie Parakasas pilsētas.

Nosaukums. Paracas candelabre - "Parakasas svečturis" jeb "Parakasas trejdeksnis" t.i. svečturis ar trim sveču vietām. Šādu nosaukumu tam piešķīruši spāņu jūrnieki, kas šādu simbolu uzskatījuši par labu zīmi Peru iekarošanai, jo saskatīja simbolā katoļu svečturi, kas izmantots svētās meses laikā. 

Apraksts. Ģeoglifs ir 250 m (596 pēdas) augsts.
Trejdekšņa radītāji to konstruējuši vairāk vērstu pret debesīm nevis jūru, tomēr labi redzams abos veidos. Redzams no Klusā okeāna 12 jūdžu attālumā, bet atrodas līcī un piebraucošajiem jūrniekiem ir slikti redzams. Trejdekšņa radītāji to konstruējuši vairāk vērstu pret debesīm nevis jūru.

Izpēte un versijas. Vidējā ģeoglifa kolonnā tika atrasta virve.
Naskas līniju pētniece Marija Raihe pēc ilgstošiem un skrupuloziem pētījumiem 1950.gadu vidū tika izskaitļojusi, ka senie mākslinieki izmantojuši mērvienību 5,95 pēdas, kāda nav izmantota nevienā citā Andu kultūrā. Kā redzams, šī mērvienība tīri labi atbilst Parakasas trejdeksnim, jo tas uzskatāms kā Naskas geoglifu sastāvdaļa.
Izteikta doma, ka tas ir dieva Virakočas rīks.
Līdzīgs objekts attēlots Tiavanakas Saules vārtu augšējā daļā.

Nozīme. Uzskata par Virakočas Dzīvības Koka simbolu. Daži autori to saista ar šumeru pērkona dieva Adada simbolu (Z.Sitčins) vai Poseidona jūras dakšu.
Tieši tādu simbolu zīmējuši navahu indiāņi Ziemeļamerikā (4000 jūdzes uz ziemeļiem), un tas tiem nozīmējis Dzīvības Koku zem veldzējoša lietus mākoņa.
Katrā ziņā simbols tiek saistīts ar ūdeni (tāpat kā daudzi Naskas plato zīmējumi).

Saites.
Peru ģeoglifi.
Parakasas kultūra.
Peru.