Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pjedrapintada

Saukta arī par „Akmens grāmatu vietu.”

Atrašanās vieta. Brazīlija, robežrajonā pie Gajānas.

Atklāšana un izpēte. 1950.gadā pētījis profesors Marsels F.Homets, kurš noteica objekta astronomisko orientāciju: klints trīs skaldnes lūkojas sekojošos virzienos – lielā skaldne ir novietota paralēli AR asij, bet abas mazākās atbilst DDA un DDR.

Apraksts. Virs līdzenuma slejas olas veida klints 100 pēdu augstumā un 250–300 pēdu diametrā. Tās virsotnē ir dabisks padziļinājums baseina formā, no kura ūdens tek klints iekšienē pa daudzskaitlīgām ejām un kanāliem. Alai līdzīga niša tikusi paplašināta līdz pat lielai pārkarei. Pēcāk klintī izveidoti daudzlīmeņu laukumiņi un grotas. Virs galvenās ieejas ir izveidots apmēram 20 pēdu garš čūskas attēls: tās mute ietver 3 atveres klintī, kurām apkārt ir nezināmas zīmes. Gan klints iekšpusē gan ārpusē vērojamas simtiem zīmes un simboli kuri iegravēti labi pulētā virsmā.
Apkārtnē atrasti dolmeņi, no kuriem diviem ir regulāra forma – piecstūris un ovāls. Dolmenu virsma bija labi apstrādāta un izraibināta dažādām zīmēm. Uz abiem akmeņiem dominējošais bija čūskas attēls. Daudzi dolmeni uzstādīti pie grotu ieejām. Akmeņu zīmes joprojām nav atšifrētas. Ir viedoklis, ka te attēloti seno cilvēku migrācijas ceļi. Centrā attēlots otrādi vērsts piecstūris, kurā ir zīmes, kas stipri līdzīgas „A lineārajai rakstībai” pirms Krētas un hetu rakstības. Daudzi no simboliem līdzīgi šumeru un elamītu rakstībai (piemēram svastika). Domā, ka uz ovālā akmens attēlotas 12 Zodiaka zīmes (dvīņu figūras, divu zivju figūras un sieviete ar vārpu rokā). Piecstūra vidū attēlots nepabeigts akmeņu aplis ar cilvēka galvu vidū – maijiem tāda nozīmē priesteri – astronomu.

Leģendas. Vēsta par to, ka grotās atrodas gigantu skeleti ar indoeiropiešu seju vaibstiem. Grotās esot apglabāti senos laikos dzīvojošās „gudrās tautas” vadoņi, kuri dzīvojuši šajās vietās.