Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Principu deklarācija

Tas ir kāds dokuments, kas nosaka valdību darbības aspektus ĀC meklēšanā. Šo dokumentu izstrādāja Starptautiskās astronomijas akadēmijas ĀC meklēšanas komiteja un to 1989.gadā atbalstīja Starptautiskais kosmisko tiesību institūts.

Šodien šī pati deklarācija sastāv no preambulas un deviņiem punktiem, kuros iet runa par tās vai citas valsts darbībām gadījumā, ja tā uziet ĀC. Tāpat šai deklarācijā arī aprakstīts uz ko attiecas tās likumi un ko darīt tādai valstij, institūtam, universitātei vai kādai citai organizācijai, kas patiesi būtu konstatējusi kādus ĀC objektus.

Pēc deklarācijas autoru vārdiem viņi nav mēģinājuši izstrādāt attiecību normas starp zemiešiem un citplanētiešiem, bet deklarācijas mērķis ir noteikt cilvēces uzvedību ĀC atklāšanas gadījumā.

Deklarācijā noteikts, ka ĀC meklēšana jāveic tikai miermīlīgos nolūkos, bet tās atklāšanas rezultāti noteikti jāizmanto cilvēces labā. Tāpat deklarācijā ir reglamentēti pirmie soļi pēc ĀC atklāšanas. Tā, piemēram, ja reģistrēti signāli no ĀC, pirmatklājējam nav jāsūta atbildes signāli līdz tam brīdim, kamēr nebūs novadītas visas atbilstošās konferences un apziņoti visi pasaules masu mediji.

Saites:
Ārpuszemes civilizācijas.