Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Sidneja

Pilsēta Austrālijā.

Aplūkojamie objekti.
Kazu sala (Me-Mel – aborigēnu nosaukums ).
Tās izmēri nepārsniedz 200 X 400 m. XIX gs. sala tika pārvērsta par cietumu. Vēlāk še glabāja sprāgstvielas, vēl tur bija policijas iecirknis un ugunsdzēsēju depo. Beidzot salu iekļāva Sidnejas ostas valsts parka teritorijā.

Sidnejas opera/koncertzāle. Dāņu arhitekta Jorna Utsona spēlīte ar betona gliemežvākiem. To 1973.gada 20.aprīlī atklāja Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Operas arhitektu Utzonu pasākumā apbalvoja ar Austrālijas Arhitektūras akadēmijas balvu, bet viņš pats uz ceremoniju neieradās.
Sidnejas opera ir klāta ar nelielām glazētām keramikas flīzītēm. Tā visa caurausta ar metāla trosēm, kas satur konstrukciju kopā, un to kopgarums ir vairāk nekā 350 kilometri.
Sidnejas opera publikai atvērta 363 dienas gadā – tā ir slēgta tikai Ziemassvētku dienā un Lielajā Piektdienā. Tomēr darbinieki tur strādā visu diennakti pilnīgi visas gada dienas.
Uz šīs koncertzāles skatuves slavenais aktieris un vēlāk arī Kalifornijas mērs Arnolds Švarcenegers 1980. adā pirmo reizi izcīnīja Mistera Olimpijas titulu bodībildingā. Savukārt Anglijas un arī Austrālijas karaliene Elizabete II tur pabijusi trīs reizes kopš atklāšanas.

Harbour Bridge.
Vēsturiskie Rock kvartāli.
Darling Harbour.
Bondi pludmale.

Hoteļi. Wake Up!
509 Pitt.St.,
Tālrunis: + 61 2 9288 7888
www.wakeup.com.au
10.00 Ls par nakti

Atrakcijas.
Kāpšana Ostas tiltā. Tas ir kāpiens līdz pasaulē lielākā tērauda tilta virsotnei (134 m vjl.) ilgst 3 stundas un liek matiem sacelties stāvus. Apakšā kā sīkas skudriņas plūst mašīnu un cilvēku straumes, plešas skaistā Sidnejas osta.
Lai tiktu uz kāpienu, jāpiesakās tīmeklī – www.bridgeclimb.com
Atrakcija notiek katra mēneša pirmajā sestdienā. 

Saites.
Austrālija.