Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Uluru

Tā koloniālais nosaukums – Ajersa klints.

Atrašanās vieta. Jānokļūst Alisspringsā (saisināti Alisā), te pietur vilciens. No šejienes var doties uz 460 km attālo Uluru.

Vēsture. 1985.gadā gan klints, gan zeme – 1,2 miljoni hektāru tika atdots iezemiešu anangu ciltij, kuri to uz 99 gadiem iznomāja Austrālijas Valsts parku un savvaļas dienestam - te iekārtoja Ulura Nacionālo parku..

Apraksts. Aborigēnu klints un svētvieta. Augstums – 370 (346-?) m. Milzīgais klintsbluķis no tāluma izskatās kā gluds smilšakmens gabals, bet ejot tam apkārt kājām, var izpētīt arī milzīgas plaisas, alas un lietus ūdens atstātas samelnējušas kaskādes.
Visai populāri ir arī uzkāpt līdz virsotnei, lai gan aborigēni mēģina no tā atturēt, jo tā ir viņu svētvieta. To dara apmēram trešā daļa no 100 000 tūristiem, kas gadā šeit ierodas. Katru gadu vidēji bojā iet ap 30 cilvēkiem, tādēļ varas iestādes lemj par aizliegumu kāpt klintī.
Blakus esošajā kultūras centrā var iepazīt Piedošanas grāmatu, kurā apkoptas vēstules no cilvēkiem, kas reiz līdzi aizveduši klints lausku, bet tā atnesusi nelaimi, tāpēc atsūtīta atpakaļ.
Pašlaik vēl pieejams ir 346 m garais uzkāpšanas maršruts.

Naktsmājas. Tuvumā ir tikai kempings un divas luksusa viesnīcas.

Pašlaik apmeklētājiem tiek lūgts nerāpties klintī, tomēr ik gadus to dara tūkstošiem apmeklētāju. 25 gadus vecā striptīza dejotāja Alizē Serija uzrāpās klintī un tās virsotnē pavedinošu kustību pavadībā izģērbās līdz baltam bikini. Viņas kāpiens un striptīzs nofilmēts dokumentālai filmai. 

Saites.
Austrālijas aborigēni.
Austrālija.