Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Utara, Indijas pavalsts

Iespējams, otrs nosaukums - Utarpradeša.
Pavalsts Indijas ziemeļos.

Agra. 220 km no Deli, visērtāk tā sasniedzama ar vilcienu. Ir pat īpašs reiss - Taj Express, kas katru dienu izbrauc agri no rīta, bet atgriežas Deli vēlu vakarā.
      Agras forts. Lielisks cietoksnis, UNESCO sarakstā. Ne tikai militārs objekts, bet arī vesela pilsēta ar mošejām, zālēm, dzīvojamām ēkām u.c. Vēsturnieki apgalvo, ka to cēlis Sikanders Lodhi aptuveni 1080.-1081.g.
Agrā lielu celtniecību sācis Mogolu dinastijas aizsācējs Babūrs. Celtniecību turpināja imperators Akbars un uzcēla Sarkano fortu. Akbara dēla Šaha Džahana valdīšanas laikā tika uzcelta viņa sievas tēva Nur Džehana kapene. Kapenes nosaukums ir Itmad-ud-daula, un ir arhitektūras šedevrs.
1557.gadā pārnesa galvaspilsētu no Deli uz Agru, kur tai pat gadā sāka Sarkanā forta celtniecību (Akbars).
      Fatehpūrsīkra. (Fatehpur Sikri) Šeit XVI gs. pēc pareģotāja ieteikuma ķēniņš Akbars nolēma uzbūvēt galvaspilsētu, bet tagad tā ir pamesta.
      Mošeja. Iespaidīga, vērienīga, bijusi grezna, tagad netīra. Te ir karalisko baložu kapenes, kur putni apbedīti mazos marmora sarkofāgos. Tālāk rindā grezni valdnieka sievu sarkofāgi. Mošejas pašā centrā apglabāti tikai tie baloži, kas ķēniņam nesuši ziņas par uzvarām kaujas laukos. Imperatora Akbara galvaspilsēta, ko tas dibinājis 1569.gadā. Tagad pamesta. Tās teritorijā atrodas Tadžmahala mauzolejs.
      Itimad--ud-Daulah jeb Baby Taj kapene.

Utarpradeša. Allahabada, Vrindavāna, Kurukšetra (daļēji šeit, vairāk Harjanas pavalstī), Tadžmahals. 

Vrindavāna. Svētā Krišnas zeme. Tieši šeit vienīgo reizi cilvēces vēsturē Dievs nonāca uz Zemes Krišnas veidolā. Pilsēta pazīstama kā krišnaisma centrs un kā vieta, kas sasitīta ar Krišnas un viņa laulenes Radhas bērnības gadu leģendām. Ik gadu šeit gaidāmo brīnumu gaidās pulcējas krišnaisma reliģijas sekotāji no visas pasaules. Viens no pulcēšanās datumiem ir 6.septembris - tad dzimis krišnaītu sektu dibinātājs Rietumos - A.S.Bhaktivedanta (Prabhupoda - "Dievišķā pēda").  

Raksti.
Guru sapnis par apraktiem dārgumiem izraisa zelta drudzi Indijā: meklēšanu savā ziņā pārņem valdība.

Saites.
Indija.