Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Kalifornija, ASV pavalsts

"Kalifornija - jauka vieta dzīvošanai, ja esat apelsīns." /F.Alens/

Pavalsts ASV DR, bagātākā visā valstī.

Administratīvais centrs - Losandželosa.

Vēsture. Kalifornijas rieteņu piekrasti pirmais (?) sasniedza britu pirāts Frēnsiss Dreiks ap 1551.-1553.gadiem.
Kalifornija tika atņemta Meksikai meksikāņu-amerikāņu kara (1846.-1848.g.) rezultātā un pievienota ASV 1850.gada 4.jūlijā kā patstāvīga pavalsts. Ikviens, kas šai dienā atradās Kalifornijas teritorijā, automātiski kļuva par ASV pavalstnieku, ja vien pats pret to neiebilda.

Aplūkojamie objekti.
Mono krāterezers. Marks Tvens to nosaucis par "Kalifornijas Nāves jūru." Ap ezeru dīvainas, smilšu pilīm līdzīgas kaļķakmens klintis.

Bodie spoku pilsēta. Kovboju pilsētiņa ar īpašu Mežonīgo Rietumu auru.

Nāves ielejas nacionālais parks. Vieta, kur izjust vislielāko augstuma kontrastu: atrodoties ap 80 m zem jūras līmeņa, redzamas 3000 m augstas klinšu smailes. Te arī vieta, kur neparasti pārvietojas akmeņi. Tajā atrodas arī Sērlsa ezers, kurā dzīvo baktērijas, kas barojas ar ezera ūdenī esošo dabisko arsēnu ( As – 0.3%, sāls – 30% ).

Tulares reģions. Klinšu sienu zīmējumi ļoti līdzīgi Tasilas Marsa dievam. Uz kādas citas alas sienas atrasts zīmējums, kas līdzīgs logaritmiskajam lineālam dubultā ierāmējumā.

Josemītu Valsts dabas parks. Josemītu ieleja  tiek uzskatīta par klinšu kāpšanas Meku, to apmeklēt tiecas visi pasaules klinšu kāpšanas entuziasti. Tā ir tik sarežģīta, ka tikušas izdomātas jaunas klinšu kāpšanas tehnikas. Parasti entuziasti dodas iekarot 915 m augsto El Capitan granīta sienu. Nav atļauts veidot apmetnes pie klinšu sienām.  Te atrodas Josemītu ūdenskritums, vairāk kā 700 m augsts.

Šasta kalns. Mistiska, dažādu sektu apmešanās vieta.
Santakrūzas anomālija. Viena no populārākajām gravitācijas anomālijas vietām.
Six Flags Magic Mountain. Amerikā labi pazīstams atrakciju parks, atvērts 1978.gadā. 13 stāvu augstumā amerikāņu kalniņi Colossus, maksimālais ātrums 100 km/st. XX gs 70.gados šis koka karuselis bija viens no vislielākajiem koka karuseļiem pasaulē ar iespaidīgu 30 m kritumu.

Saites.
Amerikas Savienotās valstis.
Kalifornijas pussala.
Kalifornijas līcis.