Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Unasa piramīda

V dinastijas faraona Unasa celta piramīda Sakārā.

Atrašanās vieta. Ēģipte, Sakāra, Džosera piramīdu kompleksa dienvidu pusē.

Apraksts. Zaudējusi lielāko daļu apšuvuma un izslatās pēc  vairāk kā 43 m augstas drupu kaudzes.

Uzbūve. 
Iekšējais koridors. Apmeklētājiem iekļuve tur liegta. Cik zināms, tad tas būvēts no lieliem kvalitatīvi apstrādātiem un salāgotiem granīta bluķiem. Vietās, kur tas bijis iebrucis, faraona strādnieki primitīvi aizkrāmējuši ar neapstrādātiem akmeņiem un māliem.

Augstas tehnoloģijas akmeņu apstrādes pēdas. Tieši pa vidu tās austreņu skaldnei, tuvu pie zemes ievietots pilnīgi neiederošs granīta (viss pāfrējais no kaļķakmens) bloks ar vertikālām renēm - ļoti kvalitatīvas apstrādes.
Dienvidu skaldne - iekšusē akmens ar bareljefiem, tātad neatrodas savā oriģinālajā vietā.
piramīdai raksturīga augstvērtīgi akmeņu kārtojumi apakšā, bet prasti un primitīvi uz augšu no iepriekšējās.
Secinājums - Unasa strādnieki izmantojuši piramīdai par pamatu kādas senākas būves atlieks, bet pašu piramīdu vākuši no akmeņiem, kas apkārt mētājušies - tai skaitā izmantojuši augsti tehnoloģiski apstrādātus akmeņus.

Atradumi.
Unasa piramīdā uzieti senākie zināmie senēģiptiešu rakstu avoti - paši pirmie Piramīdu teksti.

Senākais pazīstamais semītiskais uzraksts. Tāds esot uziets faraona Unasa piramīdā un tam esot ap 4500 gadu. Šo uzrakstu 2010.gadā esot iztulkojis Amerikas valodu pētnieks Rihards Šteiners žīdu Yershiva universitātē. Šo uzrakstu gan atrada jau pirms 100 gadiem, bet līdz šim nebija to izdevies atšifrēt, jo tas, lai gan rakstīts ar ēģiptiešu hieroglifiem, nelīdzinājās citiem ēģiptiešu tekstiem. Unasa piramīdas uzraksts ir liecība senai semītu un kanaāniskai valodai, no kuras vēlāk izveidojās žīdu valoda. Tekstā sastopami vārdi, ko var atrast arī VD.

Haemvaseta vēstījums. Uz piramīdas dienvidu skaldnes saglabājušās vairākas rakstu rindas. Tajās XIX dinastijas laika princis Haemvasets vēsta, ka, pildīdams sava tēva Ramzesa II norādījumus, restaurējis šo celtni (arī vairākas citas).

Saites. 
Unass (2375.-2345.g.pmē.).
Piramīdu teksti.
Džosera piramīdu komplekss.
Sakāra.