Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pijs XII (1939.-1958.g.)

Latīņu val. - Pius PP. XII, īstajā vārdā Eudženio Marija Džuzepe Džovanni Pačellī.
260. Romas pāvests no 1939. līdz 1958.gadam.

Dzīvesgājums. Dzimis 1876.gada 2.martā, miris 1958.gada 9.oktobrī. 
Kāpa pāvesta tronī 1939.gada 2.martā.

Pētera kapa vieta? 1939.gadā pēc pāvesta Pija XII (1939.-1958.g.) rīkojuma tika sākti vairāk nekā 10 gadu ilgi arheloģiskie izrakumi zem bazilikas, kuru laikā uzgāja sen apbedītus pīšļus. Zinātnisku apstiprinājumu tam, ka uzietie ir Pētera pīšļi, neieguva (tāda pierādīšana vispār varētu būt visai problemātiska).
Tomēr 1950.gada 23.decembrī pāvests Pijs XII, uzstājoties ar radio uzrunu pirms Ziemassvētkiem, paziņoja par apbedījuma atrašanu un ticīgie uzskata, ka šeit apglabāts apustulis un pirmais Romas bīskaps Pēteris.

1942.gadā iesvētīja Fatimu kā pasaulē lielāko Sv.Marijas pielūgsmes svētvietu.
1949.gadā izsludināja komunistu un viņu līdzjutēju ekskomunikāciju.
Pijam XII tagad tiek pārmests, ka II Pasaules kara laikā, kad viņš bija pāvests, Vatikāns nav pievērsis uzmanību holokaustam, kā arī nav sniegta žīdiem nepieciešamā palīdzība. Un tieši tādēļ notiek asas diskusijas par to, vai vai vajadzētu kanonizēt Piju XII vai tomēr ne.

Hitlera pāvests? Pija XII kritiķi viņu mēdz saukt par "Hitlera pāvestu." Pijs XII pats personīgi nodeva Hitlera rokās detalizētas instrukcijas ar to kā iznīcināt nekatoliskās minoritātes Eiropā kā arī par to kā uzbūvēt tīri "jaukas" nāves nometnes. Saskaņā ar Pija XII izteikumiem - žīdus un citus savādi ticīgos ne tikai vajag nošaut, bet arī sadedzināt dzīvus. Ja ar to ir par maz - 1946.gadā viņš kļuva par palīgu kara noziedziniekiem, tajā skaitā Ante Pavelikam, kurš Horvātijā bija zināms kā sātanisks, bet priecīgs nogalināt slepkava. Saņēmis vēstuli no Pavelika, Pijs XII noformēja īpašu vienību, kas kļuva par atbildīgu 600 000 cilvēku nāvē. Vienību sauca Catholic Ustashi. Ko šī vienība darījā? Sita krustā, ēda savus upurus, dzīviem cilvēkiem cirta nost locekļus, kā arī dedzināja cilvēkus.

1950.gadā par dogmu padarīja Marijas debesbraukšanu.

1967.gadā sākta procedūra, lai šo pāvestu iedabūtu svēto kārtā. Šodien pret to iebilst žīdu rabīni.

Pijs XII pieprasīja Sv.Pētera atlieku identifikāciju, un ar to nodarbojās vairāki universitātes arheologi un docenti, līdz tas viss ticis nodots aizmirstībai Jāņa XXIII laikā.

2020.gada martā pēc pāvesta Bonifācija rīkojuma atslepenoti Pija XII valdīšanas laika dokumenti, kas izsaucis lielu interesi vēsturnieku vidū.

Saites.
Romas pāvesti (30.g.-patlaban).