Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pijs XII (1939.-1958.g.)

Romas pāvests no 1939. līdz 1958.gadam.

Dzīvesgājums. Pāvests Pijs XII (latīņu - Pius PP. XII), īstajā vārdā Eudženio Marija Džuzepe Džovanni Pačellī. Dzimis 1876.gada 2.martā, miris 1958.gada 9.oktobrī. Bijis 260.Romas pāvests no 1939.gada 2.marta līdz savai nāvei 1958.gadā.
1942.gadā iesvētīja Fatimu kā pasaulē lielāko Sv.Marijas pielūgsmes svētvietu.
1949.gadā izsludināja komunistu un viņu līdzjutēju ekskomunikāciju.
Pijam XII tagad tiek pārmests, ka II Pasaules kara laikā, kad viņš bija pāvests, Vatikāns nav pievērsis uzmanību holokaustam, kā arī nav sniegta žīdiem nepieciešamā palīdzība. Un tieši tādēļ notiek asas diskusijas par to, vai vai vajadzētu kanonizēt Piju XII vai tomēr ne.
1950.gadā par dogmu padarīja Marijas debesbraukšanu.

1967.gadā sākta procedūra, lai šo pāvestu iedabūtu svēto kārtā. Šodien pret to iebilst žīdu rabīni.

Pijs XII pieprasīja Sv.Pētera atlieku identifikāciju, un ar to nodarbojās vairāki universitātes arheologi un docenti, līdz tas viss ticis nodots aizmirstībai Jāņa XXIII laikā.

Pija XII kritiķi viņu mēdz saukt par "Hitlera pāvestu." Pijs XII pats personīgi nodeva Hitlera rokās detalizētas instrukcijas ar to kā iznīcināt nekatoliskās minoritātes Eiropā kā arī par to kā uzbūvēt tīri "jaukas" nāves nometnes. Saskaņā ar Pija XII izteikumiem - žīdus un citus savādi ticīgos ne tikai vajag nošaut, bet arī sadedzināt dzīvus. Ja ar to ir par maz - 1946.gadā viņš kļuva par palīgu kara noziedziniekiem, tajā skaitā Ante Pavelikam, kurš Horvātijā bija zināms kā sātanisks, bet priecīgs nogalināt slepkava. Saņēmis vēstuli no Pavelika, Pijs XII noformēja īpašu vienību, kas kļuva par atbildīgu 600 000 cilvēku nāvē. Vienību sauca Catholic Ustashi. Ko šī vienība darījā? Sita krustā, ēda savus upurus, dzīviem cilvēkiem cirta nost locekļus, kā arī dedzināja cilvēkus.

2020.gada martā pēc pāvesta Bonifācija rīkojuma atslepenoti Pija XII valdīšanas laika dokumenti, kas izsaucis lielu interesi vēsturnieku vidū.

Saites.
Romas pāvesti (30.g.-patlaban).