Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Patagonija

Mežonīgākais un vilinošākais Dienvidamerikas reģions, kas plešas uz dienvidiem no Biobio un Kolorādas upes līdz pat Ugunszemei. Politiski atrodas divu valstu - Čīles un Argentīnas teritorijās.

Nosaukums. Viena no Patagonijas nosaukuma izcelsmes versijām vēsta, ka nosaukums radies no portugāļu vārdiem pata grau - "lielās pēdas,"  dēļ sastaptajiem milzīgā auguma aborigēniem.

Iedzīvotāji. Viens no visretāk apdzīvotajiem reģioniem uz Zemes. Te uz 1 kvkm ir tikai 2 cilvēki.

Patagonijas Čīles daļā.
2007.gada maijā vienas nakts laikā piepeši izzuda vesels 8 km garš ezers, atstājot tikai 30 m dziļu bedri. Interesanti, ka ģelogi tikai martā bija veikuši dažādu zemes apmērīšanu, taču nevienam nekādas aizdomas nebija radušās.

Kalafata. (El Calafate) Pilsētiņa slavena ar savu vienu no pasaulē lielāko Peritomorēnas (Perito Moreno) ledāju. Pilsētiņa pakārtojusies un attīstījusies galvenokārt pateicoties šim tūrisma objektam. Milzīgais ledus lauks ap 250 kvkm platībā veidojies miljoniem gadu garumā vienā no Andu kalnu ieplakām. Pats Perito Moreno ledājs ir apmēram 5 km plats un 30 km garš. Tā ledus biezums vidēji ir 170 m. Ledus siena ūdens malā ir 60 m augsta.
No citiem ledājiem tas atšķiras ar divām lietām: ir viegli pieejams, jo uz to var aizbraukt ar auto, un, lai tiktu tam klāt, nav stundām ilgi jāiet kalnos vai jākāpj ledlauzī. Otrkārt, ledājs ir ļoti dinamisks – vienā galā tas veidojas, bet otrā galā ar tādu pat ātrumu sarūk. Ledājs krakšķ un čīkst.
Ledāja reljefs ir apbrīnojami skaists: kalni un ielejas, vietām plaisas, čurkst ūdens tērcītes.
Tūristam.
„Heilo y Aventura” – šī tūrisma firma piedāvā vienas dienas pārgājienu pa ledāju apmēram par 100 USD par cilvēku. Turpat arī pikniks uz ledus gabala – viskijā ledāja gabaliņi! 

Amālijas ledājs. (Amalia Glacier) Milzīga ledus siena no Dienvidpatagonijas leduslauka.

Valdes pussala. Iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā jūras dzīvnieku daudzveidības dēļ.

Saites.
Patagonijas milži.