Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Baikonūras kosmodroms

Космодром Байконур - krievu val.
Tjuratamas poligons (полигон Тюратам) - kazahu nosaukums.
XX gs. 50.gados dibināts krievu kosmodroms tagadējās Kazahijas teritorijā, ar to saistītas gandrīz visas krievu kosmosa pētniecības programmas, to veiksmes un neveiksmes. Pēc PSRS sabrukuma Krievija turpina to izmantot, maksājot Kazahijai nomas naudu.

Atrašanās vieta. Kazahijā, Kizilordas apgabalā pie Baikonūras pilsētiņas ar 36 000 iedzīvotāju. Tajā nekādas investīcijas nav veiktas.

(5-й научно-испытательный полигон Министерства обороны СССР) - первый космодром Человечества Земли. Решение о строительстве Байконура было принято 12 февраля 1955 года. Фактически же он основан в июне 1955 года у железнодорожной станции Тюратам, к востоку от Аральского моря. Первоначально предназначался для проведения испытаний и боевого дежурства межконтинентальных баллистических ракет
Р-7.

* * * Проезд до российского космодрома Байконур: На поезде "Москва-Ташкент" ("Москва-Алма-Ата") до станции Тюратам или на самолете до аэропорта Ленинск; далее на машине или автобусе до космодрома - при наличии разрешительных документов!
 

1953.gadā no šejienes nogādāja kosmosā pirmo MZP.
Nogādāja no šejienes arī kosmosā pirmo dzīvnieku.
1961.gada 12.aprīlī no šejienes startēja kuģis Vostok, kas nogādāja kosmosā pirmo cilvēku - Juriju Gagarinu.
Pēc PSRS sabrukuma Krievija kosmodromu nomā no Kazahijas, gadā par to maksājot 115 miljonus dolāru, bet vēl 50 miljonus dolāru novēl kosmodroma uzturēšanai.
2013.gada 2.jūlijā nogāzās krievu nesējraķete Proton-M. Tai bija izplatījumā jānogādā 3 sakaru pavadoņi, kas bija paredzēti Krievijas globālās navigācijas sistēmai Glonass. 17 sekundes pēc pacelšanās tā sāka krist. Avāriju varēja redzēt tiešraidē krievu TV kanālā Rossija 24.
Patlaban notiek kosmodroma Vostočnij celtniecība (plānots pabeigt 2018.g.) Krievijas teritorijā Sibīrijā, pēc kura atklāšanas Krievija, visticamā, pametīs Baikonūras kosmodromu. 
2016.gada 16.maijā 08:47 no kosmodroma palaida krievu nesējraķeti "Proton," kas uzreiz pēc starta kopā ar meksikāņu MexSat-1 pavadoni nogāzās. 
2016.gada 17.jūlijā palaista nesējraķete Sojuz-U ar kravas kuģi Progress MS-03, kas dodas uz SKS. Kosmosa kuģī bija vairāk kā 2,4 t degvielas, skābekļa, pārtikas un zinātniskā aprīkojuma.

Ar kosmodromu saistīti arī daudzkārtēji NLO novērojumi.

Saites.
Kosmodromi.
Baikonūras NLO.