Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Izdevniecība "Apvārsnis" piedāvā

Pārpratumi

Noslēpumainais Somersetas 'zvaigžņu receklis' izrādās žagatu vēmeklis

Tā saukto X-failu tēmu entuziastu vidū zināmu vilšanos izraisīja Londonas Dabas vēstures muzeja nesen publiskotie DNS analīžu rezultāti, saskaņā ar kuriem Hemvolas dabas rezervātā Somersetā, Anglijā regulāri atrastie nezināmas izcelsmes recekļi nav saistāmi ne ar kādām ārpuszemes dzīvības formām, ne arī zinātnei nepazīstamiem, mūsu planētu apdzīvojošiem radījumiem.

Zaļgani pelēkus, puscaurspīdīgus apmēram 10 cm diametrā lielus recekļus dabas pētnieki Hemvolas rezervātā atrada neilgi pēc tam, kad pagājušā gada 15.februārī uz Zemes nokrita Čeļabinskas meteorīts. Turklāt 16.februāra pēcpusdienā, netālu no Hemvolas novietotajā Avalonas mitrāja liegumā tur tobrīd esošā dabas fotogrāfe Enija Hendersone debesīs pamanīja un nofotografēja līdz šim neizskaidrotu spožu objektu, kas, attēlu datorā palielinot, atgādina kaut ko, atmosfērā sadegošu (attēlus sk. ŠEIT).

Hemvolas rezervāta darbinieks Stīvs Hags presei toreiz pastāstīja, ka recekļainos veidojumus viņš regulāri uzejot visā pārraugāmajā teritorijā. Vienmēr tie atrodoties krastmalā, taču nekad pie paša ūdens, bet augstāk nogāzē. 

Lasīt tālāk ...

Bezpilota lidaparāti veicina NLO redzējumu skaita pieaugumu

Ieraugot Ziemeļamerikas debesīs kaut ko neparastu, raksta Times, arvien pieaug iespējamība, ka nezināmais objekts patiesībā ir bezpilota lidaparāts. ASV Nacionālais NLO Ziņojumu centrs norādījis, ka bezpilota lidaparātu izmantošana pēdējā laikā ievērojami pieaugusi gan militārajā, gan civilajā sektorā.

Lasīt tālāk ...

Jūrā pie Saulkrastiem redzētais NLO izrādās Jupiters (papildināts)

Mūsu lasītājs Almants nu jau vairāk kā pirms gada redakcijai iesūtīja 14.07.2016. Saulkrastu pludmalē nofilmētu materiālu, kurā jūrā virs horizonta vērojams kāds objekts, kas pēc neilga brīža izzūd redzamībai, tā radot aizdomas par NLO.

Pēc paša Almanta stāstītā, šīs dienas vakarā Almants kopā ar draudzeni Baibu atradies atpūtas bāzē "Koklītes." Vakars bija apmācies, debesīs nevienas zvaigznes. Te piepeši virs jūras kaut kas iemirdzējies un parādījies blāvi mirdzošs plankums. Tā tas nekustīgi karājies kādas 3 minūtes, nekur nepārvietojoties. Tikmēr Almants sadabūja tālruni, lai ar to filmētu - videofiksācija notika 22:34. Visai drīz pēc tam, kā Jūs varat pārliecināties šeit ievietotajā video, gaišais plankumiņš pamazām, bet tomēr visai ātri, izdziest. Kā sausais atlikums - 1 minūti ilgais videosižets un divi foto. Lai cik arī negaidītu, pēc tam "zvaigzne" tā arī vairs neparādījās.

Datums: 14.07.2016., plkst.  22:34
Koordinātes: 57,293429;
                       24,408706.

Aliens.lv nolēma šo lietu pārbaudīt un ievadīja koordinātes debess ķermeņu stāvokļa simulācijas programmā "Cartes du Ciel." Tā parādīja skaidri un gaiši - norādītajā laikā un vietā attiecīgā azimutā un augstumā virs horizonta atradies Jupiters

Latvijas Universitātes astronoms Ilgonis Vilks šai sakarā mums sniedza savu komentāru:
"Zvaigzne tiešām ātri nodzisa, kas nedaudz neparasti, jo tālumā pie horizonta mākoņu redzamā kustība ir diezgan lēna, bet varēja būt arī tā. Patiešām, šajā laikā gandrīz precīzi rietumos 10 loka grādu augstumā atradās Jupiters un citu spožu spīdekļu tuvumā nebija. Tā kā objekts nekustējās 3 minūtes, lidmašīnas prožektoru variantu var izslēgt.
Par NLO biežāk notur Venēru, kas ir spožāka par Jupiteru, un redzama tuvu horizontam vakaros pēc saulrieta vai rītos pirms saullēkta. Nesenākais gadījums bija 2017.gada 14.februārī, kad kāds aculiecinieks iesūtīja portālam "Delfi" video - skatīt šeit. Pēc spīdekļa izvietojuma attiecībā pret ēkām un filmēšanas momenta varēja secināt, ka tā ir Venēra. Zema apgaismojuma apstākļos kamerā nedarbojās autofokusa funkcija, radot iespaidu, ka objekts brīžiem tuvojas, brīžiem attālinās."

Tādējādi šis objekts no NLO -"nezināms lidojošs objekts," ir kļuvis par ZLO - "zināmu lidojošu objektu," bet pats raksts pārliecinoši pievienojies kategorijai "Pārpratumi."

Aliens.lv pateicas Almantam par iesūtīto materiālu, kas, kā tipisks falšā novērojuma gadījums, kad par NLO tiek pieņemti pavisam reāli un labi pazīstami debesu ķermeņi, var kalpot jaunajiem ufologiem par uzskatāmu un pamācošu piemēru. 

Kas nolaidās pie Nagri ciema Indijā - dievi vai preses pīle?

"Iespējams, tā ir liecība, ka šajā vietā ar lidojošu objektu ieradušies divi dievi valdnieki," - stāstot par apm. 25 km attālumā no Džarkandas pavalsts (Indijas austrumu daļā) galvaspilsētas Ranči, pie Nagri ciemata atrastiem, klintī (augšējā attēlā) iecirstiem pēdu atveidiem un domājamas lidojošas būtnes simbolu, saka indiešu ģeologs Nītišs Prijadarši. Vismaz tā lasītājiem vēstī theepochtimes.com un virkne citu tīmekļa vietņu. Aliens.lv, savukārt, noskaidroja, "nolaidusies" šajā gadījumā visdrīzāk ir vecā, labi pazīstamā "seno astronautu" pavadone - preses pīle.

Lasīt tālāk ...

Denveras NLO: citplanētiešu lidaparāts vai muša?

Kāds Kolorādas pavalsts galvaspilsētas Denveras (ASV) iedzīvotājs novembra sākumā iesūtījis vietējam TV kanālam KDVR ar amatieru videokameru uzņemtus kadrus, kuros debesīs virs pilsētas redzami pa nelineārām trajektorijām lidojoši nezināmi objekti. KDVR pieaicinātais aviācijas eksperts atzīst, ka redzētajam nespēj rast skaidrojumu, kamēr digitālā video speciālists ar 20 gadu stāžu ir pārliecināts, ka kadrā iekļuvuši kukaiņi.

Lasīt tālāk ...

Belfāstas kapsētā uz nozāģēta koka stumbra saskata Jēzus Kristus seju

Augusta sākumā, izzāģējot traucējošos kokus kādā aizaugušā Ziemeļīrijas galvaspilsētas centrālās kapsētas nostūrī, uz viena no celmiem izveidojies attēls, kas atgādina bārdaina vīrieša seju. Vairāki vietējie iedzīvotāji uzskata, ka uz celma redzams Jēzus Kristus atveids.

Lasīt tālāk ...

Piri Reisa kartes noslēpums atrisināts

Pēdējos gados latviešu valodā iznākušas dažādas grāmatas, kurās izklāstītas alternatīvās teorijas par dažādām tēmām - sākot ar dzīvības pirmsākumiem uz mūsu planētas līdz pareģojumiem, kas ar cilvēci notiks 2012.gadā. Jāsaka, ka vairākums no šīm grāmatām tiešām ir interesantas un satur informāciju, par kuru ir vērts padomāt. Diemžēl gadās arī tā, ka daži cilvēki apzināti maldina gan zinātniekus, gan sabiedrību. Rezultātā tiešām vērtīga informācija netiek ņemta vērā, ignorēta vai pat pasludinātā par falsifikāciju.

Lasīt tālāk ...

Digitālās mākslas darbi tiek uzdoti par autentiskām fotogrāfijām

Līdz ar grafiskās modelēšanas un attēlu apstrādes datorprogrammām pasaulē ir parādījušies neskaitāmi mākslas darbi, kurus pirmajā brīdī grūti atšķirt no realitātes. Ir gadījumi, kad viltus īstenību atveidojoši attēli tiek darināti ar nolūku, lai izjokotu vai piekrāptu to aplūkotājus, taču nereti tīmeklī izvietoti mākslas darbi, bez pašu autoru ziņas sāk savu riņķa danci pa pasaules e-pasta serveriem un dzeltenās preses ziņu lapām. Aplūkosim tuvāk divus attēlus, kurus tādā vai šādā kontekstā pēdējo pāris gadu laikā ir redzējuši ļoti daudz tīmekļa lietotāju.

Lasīt tālāk ...

'M-objekts' Hībekūses ielā jeb kā ekstrasensi Tallinā lidojošo šķīvīti meklēja (papildināts)

Lētticīgums un nekritiska iedomātā uzdošana par esošo mūsu sabiedrībā ir plaši izplatīta parādība. Taču jo īpaši šī cilvēkiem piemītošā vājība izpaužās gadījumos, kad ikdienas dzīvē sastopamies ar kaut ko šķietami neizprotamu. Interesanti, ka ažiotāžai nereti pakļaujas ne tikai tā dēvētie "parastie cilvēki," bet arī valdības ierēdņi un speciālisti ar augstāko izglītību. Uzskatāms piemērs ir gadījums ar Tallinas pievārtes "lidojošo šķīvīti," dēvētu arī par "citplanētiešu zondi" vai "raidītāju."

Tallinas pievārtē esošo Merivelju ar māju Hībekūses ielā Nr.34 šopavasar (2015.gada maijā) ziņkārības dzīti apciemojām arī mēs - aliens.lv veidotāji. Mājas pagalmā sastapām divus igauņu puišus - saimnieku un viņa ciemos atbraukušo draugu, jāatzīmē - tāda blēdīga paskata. Sarunā ar viņiem ļoti lauzītā krievu valodā noskaidrojām, ka tiešām tā ir tā pati "slavenā" māja un viss tālāk mūsu esejā aprakstītais patiesi būtu varējis tur notikt. Par savulaik lielajiem rakšanas darbiem ap māju varētu liecināt kaut vai tas, ka pagalmā un mājas tuvumā nav vecu koku, lai gan kaimiņu māju teritorijās tādu ir daudz. Daži tuvākie koki ir tikai Hībekūses ieliņas malā pie sētas. Tā pati aka, kas savulaik kalpoja par visu notikumu iemeslu,  vairs nepastāv - 1990.gadu sākumā tā ir aizbērta.

Nevarētu teikt, ka abi estiņi būtu priecīgi par mūsu ierašanos. Arī fotografēt neatļāva, lai gan pāris bildes mēs, protams, uzņēmām gan. Sarunas beigās piezīmēja, ka zināma interese par viņu māju esot saglabājusies vēl tagad. Gadoties, ka māja tiekot filmēta no garāmbraucošu mašīnu logiem. "M-objekts" vēl nav pavisam aizmirsts...

Lasīt tālāk ...

Ģeoglifi: Lisakovskas pentagramma – Bafometa zīme vai nepabeigta pionieru nometne?

Tīmekļa lietotājiem, pārlūkojot Google Earth karšu krājumā ievietotos, visu pasauli pārklājošos satelītuzņēmumus, ik pa brīdim uz Zemes virsmas izdodas no jauna atrast kaut ko interesantu, savādu un noslēpumainu. Viens no tādiem objektiem – aptuveni 360 metrus liela pentagramma - atrodas Kazahijā, Augštoboļskas ūdenskrātuves dienvidu krasta pussalā, apmēram 20 km uz rieteņiem no Lisakovas pilsētas.

Lasīt tālāk ...