Aliens

Pieslēgties Reģistrācija

Pieslēgties

Lietotājvārds *
Parole *
Atcerēties

Izveidot profilu

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Vārds *
Lietotājvārds *
Parole *
Parole pārbaudei *
E-pasts *
E-pasts pārbaudei *
Captcha *

Pārpratumi

Denveras NLO: citplanētiešu lidaparāts vai muša?

Kāds Kolorādas pavalsts galvaspilsētas Denveras (ASV) iedzīvotājs novembra sākumā iesūtījis vietējam TV kanālam KDVR ar amatieru videokameru uzņemtus kadrus, kuros debesīs virs pilsētas redzami pa nelineārām trajektorijām lidojoši nezināmi objekti. KDVR pieaicinātais aviācijas eksperts atzīst, ka redzētajam nespēj rast skaidrojumu, kamēr digitālā video speciālists ar 20 gadu stāžu ir pārliecināts, ka kadrā iekļuvuši kukaiņi.

Lasīt tālāk ...

Belfāstas kapsētā uz nozāģēta koka stumbra saskata Jēzus Kristus seju

Augusta sākumā, izzāģējot traucējošos kokus kādā aizaugušā Ziemeļīrijas galvaspilsētas centrālās kapsētas nostūrī, uz viena no celmiem izveidojies attēls, kas atgādina bārdaina vīrieša seju. Vairāki vietējie iedzīvotāji uzskata, ka uz celma redzams Jēzus Kristus atveids.

Lasīt tālāk ...

Piri Reisa kartes noslēpums atrisināts

Pēdējos gados latviešu valodā iznākušas dažādas grāmatas, kurās izklāstītas alternatīvās teorijas par dažādām tēmām - sākot ar dzīvības pirmsākumiem uz mūsu planētas līdz pareģojumiem, kas ar cilvēci notiks 2012.gadā. Jāsaka, ka vairākums no šīm grāmatām tiešām ir interesantas un satur informāciju, par kuru ir vērts padomāt. Diemžēl gadās arī tā, ka daži cilvēki apzināti maldina gan zinātniekus, gan sabiedrību. Rezultātā tiešām vērtīga informācija netiek ņemta vērā, ignorēta vai pat pasludinātā par falsifikāciju.

Lasīt tālāk ...

Digitālās mākslas darbi tiek uzdoti par autentiskām fotogrāfijām

Līdz ar grafiskās modelēšanas un attēlu apstrādes datorprogrammām pasaulē ir parādījušies neskaitāmi mākslas darbi, kurus pirmajā brīdī grūti atšķirt no realitātes. Ir gadījumi, kad viltus īstenību atveidojoši attēli tiek darināti ar nolūku, lai izjokotu vai piekrāptu to aplūkotājus, taču nereti tīmeklī izvietoti mākslas darbi, bez pašu autoru ziņas sāk savu riņķa danci pa pasaules e-pasta serveriem un dzeltenās preses ziņu lapām. Aplūkosim tuvāk divus attēlus, kurus tādā vai šādā kontekstā pēdējo pāris gadu laikā ir redzējuši ļoti daudz tīmekļa lietotāju.

Lasīt tālāk ...

'M-objekts' Hībekūses ielā jeb kā ekstrasensi Tallinā lidojošo šķīvīti meklēja (papildināts)

Lētticīgums un nekritiska iedomātā uzdošana par esošo mūsu sabiedrībā ir plaši izplatīta parādība. Taču jo īpaši šī cilvēkiem piemītošā vājība izpaužās gadījumos, kad ikdienas dzīvē sastopamies ar kaut ko šķietami neizprotamu. Interesanti, ka ažiotāžai nereti pakļaujas ne tikai tā dēvētie "parastie cilvēki," bet arī valdības ierēdņi un speciālisti ar augstāko izglītību. Uzskatāms piemērs ir gadījums ar Tallinas pievārtes "lidojošo šķīvīti," dēvētu arī par "citplanētiešu zondi" vai "raidītāju."

Tallinas pievārtē esošo Merivelju ar māju Hībekūses ielā Nr.34 šopavasar (2015.gada maijā) ziņkārības dzīti apciemojām arī mēs - aliens.lv veidotāji. Mājas pagalmā sastapām divus igauņu puišus - saimnieku un viņa ciemos atbraukušo draugu, jāatzīmē - tāda blēdīga paskata. Sarunā ar viņiem ļoti lauzītā krievu valodā noskaidrojām, ka tiešām tā ir tā pati "slavenā" māja un viss tālāk mūsu esejā aprakstītais patiesi būtu varējis tur notikt. Par savulaik lielajiem rakšanas darbiem ap māju varētu liecināt kaut vai tas, ka pagalmā un mājas tuvumā nav vecu koku, lai gan kaimiņu māju teritorijās tādu ir daudz. Daži tuvākie koki ir tikai Hībekūses ieliņas malā pie sētas. Tā pati aka, kas savulaik kalpoja par visu notikumu iemeslu,  vairs nepastāv - 1990.gadu sākumā tā ir aizbērta.

Nevarētu teikt, ka abi estiņi būtu priecīgi par mūsu ierašanos. Arī fotografēt neatļāva, lai gan pāris bildes mēs, protams, uzņēmām gan. Sarunas beigās piezīmēja, ka zināma interese par viņu māju esot saglabājusies vēl tagad. Gadoties, ka māja tiekot filmēta no garāmbraucošu mašīnu logiem. "M-objekts" vēl nav pavisam aizmirsts...

Lasīt tālāk ...

Noslēpumainais Somersetas 'zvaigžņu receklis' izrādās žagatu vēmeklis

Tā saukto X-failu tēmu entuziastu vidū zināmu vilšanos izraisīja Londonas Dabas muzeja nesen publiskotie DNS analīžu rezultāti, saskaņā ar kuriem Hemvolas dabas rezervātā Somersetā, Anglijā regulāri atrastie nezināmas izcelsmes recekļi nav saistāmi ne ar kādām ārpuszemes dzīvības formām, ne arī zinātnei nepazīstamiem, mūsu planētu apdzīvojošiem radījumiem.

Zaļgani pelēkus, puscaurspīdīgus apmēram 10 cm diametrā lielus recekļus dabas pētnieki Hemvolas rezervātā atrada neilgi pēc tam, kad pagājušā gada 15. februārī uz Zemes nokrita Čeļabinskas meteorīts. Turklāt 16.februāra pēcpusdienā, netālu no Hemvolas novietotajā Avalonas mitrāja liegumā tur tobrīd esošā dabas fotogrāfe Enija Hendersone debesīs pamanīja un nofotografēja līdz šim neizskaidrotu spožu objektu, kas, attēlu datorā palielinot, atgādina kaut ko, atmosfērā sadegošu (attēlus sk. ŠEIT).

Hemvolas rezervāta darbinieks Stīvs Hags presei toreiz pastāstīja, ka recekļainos veidojumus viņš regulāri uzejot visā pārraugāmajā teritorijā. Vienmēr tie atrodoties krastmalā, taču nekad pie paša ūdens, bet augstāk nogāzē. 

Lasīt tālāk ...

Amatiervalodniece ivrita tekstu izlasa 'senkrievu dialektā'

- Vai, vai tur atkal apgāzies kuģis? Nelaime nelaimes galā! - viņš [Karlsons] izsaucās.
- Ej nu, tu taču turi laikrakstu ačgārni, - Brālītis aizrādīja. Viņam jau sen bija aizdomas, ka Karlsons lāgā neprot lasīt.

Šķiet, ka Karlsons tagad strādā Trīsvienības akadēmijas Pirmsslāvu civilizācijas institūtā, kurš nodarbojas ar slāvisko pirmsākumu atklāšanu visās iespējamajās vecās pasaules antīkajās kultūrās un bieži nāk klajā ar jauniem, "protokrieviskiem," dažādās Eirāzijas un Ziemeļāfrikas senvietās atrastu uzrakstu tulkojumiem.

Viena no izcilākajām šī institūta "speciālistēm," domājams akadēmiķa Karlsona personīgā audzēkne, ir Gaļina Grigorija meita Kotova. Viņa, būdama ķīmijas zinātņu kanditāte, pamanījusies sevī atklāt valodnieces talantu un "slāviski" iztulkot vairākus etrusku, tjurku, līķiešu, līdiešu, nabatiešu, feniķiešu un citu sentautu uzrakstus. Tomēr nesen G.Kotova pārspēja pati sevi un, šķiet, visus citus lingvofrīkus, "senkrievu dialektā" izlasot kādas Pleskavas apgabalā 1920.g. (1842.g.-?) mirušas žīdietes kapakmenī skaidrā ivritā iekaltu uzrakstu.

Lasīt tālāk ...